| bbnnmm a întrebat:

Am o problemă. Mi-am început viața sexuală și după prima dată am mai făcut de două ori, doar că atunci când o bagă mai adânc simt de parcă ar ajunge până în capătul vaginul și simt durere când ajunge acolo. E normal? De ce simt durere? E pentru că ajunge până în fundul vaginului?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu a existat preludiu inainte. Sau prea scurt, si nu te-ai umezit inauntru. Cam nepriceput baiatul!

| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape in toate cazurile in care fata nu a practicat masturbarea vaginului prin ''degetica'' sau cu folosirea altor obiecte/jucarii sexuale, apare senzatia de durere sau un pronuntat disconfort. Astfel ca este cat se poate de posibil ca primele chiar si 5-10 contacte sexuale sa fie neplacute/dureroase din cauza unei sensibilitati inca prea acentuate a mucoasei vaginale si a colului uterin la atingere sau presarea/lovirea cervixului de catre gland in cazul vaginului prea scurt. In scurt timp se va atenua senzatia de durere si pe urma va dispare chiar si senzatia de disconfort, care incet incet va fi inlocuit de placere si satisfactie. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă o are destul de lungă, da - durerea provine de la atingerea colului uterin, cam neplăcută pentru majoritatea femeilor.
Iar dacă tu ai sub 17 ani, e chiar periculos să te expui la astfel de „tratament" - riști repercusiuni destul de grave mai târziu.

| Emilian65 a răspuns:

Da, pentru ca intra prea adanc in tine. Spune-i sa fie mai atent cu tine ca sa scapi si tu de durerile de care vorbesti.

| minrest a răspuns:

Atinge colul uterin, atingere placuta pentru barbat, din propria experinta o spun. Dar penisul trebuie sa alunece pe langa col, asa ca nu ca are de ce sa te doara. Probabil trebuie mai multa umezeala. Poate ar trebui sa simti mai multa placere, ca sa te umezesti mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Ether a răspuns:

Nu te cunosc, dar cel mai des se intampla asta la fetele care sunt slabe. In orice caz, e bine ca la inceput sa fie mai delicat cu tine si sa nu se comporte ca si cu un star porno. A treia situatie ar fi ca poate nu este prea mult preludiu. Daca nu te afli in nici una din situatii atunci mai bine faci o vizita la medic.