| resp3ctt a întrebat:

Salutare
Am si eu o mare dilema in problema unei fete.
Totul a inceput cand eram la gradinita si imi placea foarte mult de ea, dupa care am uitato dar acum cateva zile am vazut niste poze pe facebook cu ea, de atunci mintea mea si inima parca imi spune ca ea este persoana langa care pot trai toata viata.Problema este ca nu prea stiu cum sa incep cu ea deoarece pana acum nu n-eam mai vorbit decat i-am pus cateva comentarii la poze si o vad zilnic pe facebook dar nu prea am curaj sa o bag in seama si imi este foarte frica sa nu imi fie luata de altcineva si ca eu nici macar sa fi incercat.Aseara am sttat pana pe la ora 3 noaptea gandinduma numai la ea si cautand in sufletuil meu ce i-as putea spune sa intru in conversatie cu ea, poate in seara asta imi vine vreo de la Domnu Dumnezeu, ca sincer imi place nebuneste de ea dar sunt nusut convins 100% ca ii place de mine. Pot spune ca nu am mai avut nici o relatie, sunt un baiat foarte bun, si putin timid (zodia leu)(am 18 ani iar ia face )Trebuiesa gasessc o solutie ca se apropie majoratul meu peste vreo 25 de zile si as vrea so invit happy. Cred ca va trebuie sa intru in discutie cu ea pea facebook si s-o intreb ce muzica ii place ce filme vizioaneaza, sper sa iaisa ceva happyEa va fi acum primul an de liceu si as vrea so cuceresc ianite daca se poate (ca imi este foarte frica sa nu imi fie luata de vreun baiat, ea este sagetor eu leu.Astept niste incurajari sau cum as putea face, sa vb cu tatal meu sau nu stiu(familia mea e cea mai buna ma ajuta la orice, mai ales mama c arua ii multuimesc cum m-a crescut la fel si tatalui)Mult noroc celor care sunt in sitatia mea si astept vreo parere, poate pana atunci voi reusi happyNOROC!

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Ai putea sa intri in conversatie cu ea pe facebook,spunandu-i ca ce bine iti pare ca ai revazuto dupa atatia ani si atuci o intrebi cum ii merge, daca are iubit si atunci o sa afli daca ai sanse la eawinkingSi o poti invita si la majoratul tau cum ai zis, e o idee buna.Succeshappy!

4 răspunsuri:
| TheSupreme a răspuns:

In primul rand, in afara de varsta, TOT ce ai zis seamana 100% cu mine. Acum nu glumesc si eu sunt leu si nu pot dormi noaptea din cauza unei fete pe care o stiu de la gradinita, fiindca imi imaginez sute de scene dintre mine si ea, ma rog mereu sa dau bine in fata ei, mamele noastre sunt prietene din liceu si ea imi spune mereu detalii s.a.m.d.
Am de gand sa incerc sa intru mai intai in gasca ei, sa vad ce si cum ii place(am si uitat ce fel de persoana e, poate s-a schimbat intre timp). In plus, am de gand sa-i dau mai intai de inteles prin faptul ca voi incerca sa arat vesel si cat mai amabil in preajma ei, nu-mi iau ochii de la ea si poate ca o sa observe asta.
Stiu eu, obiectivul principal mi-e sa ajung sa discut in particular cu ea ( cand sunt singur cu o persoana n-am nicio rezerva, n-am cum sa ma fac de ras) si sa ma dau putin la ea sa vad ce iese. Mult noroc si tie! happy

| Babs a răspuns:

Numai fi asa timid omule! Fi barbat, ai aproape 18 ani>big grin

| Raizen_2360 a răspuns:

Chestia cu intrebatul pe fb e o idee buna,dupa ce mai vb o poti invita la suc, stiu tu faci si tu cumva sa o inviti, ii zici sa va mai revedeti alea alea.Si ii poti spune aqlo ce simtihappyNOROC.Si poti intreba si pe mama sau tatal tau. Daca ei te consoleaza si iti dau idei e bine.Dar daca mai fac glume mai bine lasa.Si eu sunt intr-o situatie apropae asemanatoare,unei fete i-a placut de mine la inceputul scolii,mie nu-mi placea de ea,dar acum sunt mort dupa ea, si mi se pare ca si ei inca ii mai place de mine, serios fiind si mie mi-e frica sa nu o i-a altuhappyDin nou mult NOROC

| resp3ctt explică:

Pff,i-am zis pe facebook "ce bine arati,nici nu mai trebuia poze. glumitza,deja stim ca esti frumoasa" si de atunci nu stiu ce s-a intamplat de nu o mai am lista de prieteni,mo fi sters o fi vreo eroare a facebookului? Sa incerc so adaug iar ca prieten ca o plac foar te mult! Trebuie sa spun pana la urma, ori va fi alba ori fi neagra asta e! Voi ce parere aveti caeu as incerca intai sa vb cu ea despre muzica filme si pe urma poate ne vedem pe la poarta(ma duc pe la verisoru ei), schimbam 3 cuvinte...mai vb pe facebook,poate ne intalnim pe la ziua vreunui prieten,mai vb cu ea poate dansam,mai vb pe mess si poate o invit la un suc,un film de dragoste ceva sau o comedie bunatongue si sa ne simtim bine si poate va iesi cevatongue, daca nu mi-a altu inainte, ca nu prea as vrea sa-i zic direct in fata ca nu pare genul de fata sa acceptte cred