| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica MARE problema si sper ca ma puteti ajuta. Sa incep cu inceputul:Am un prieten de 5luni iar in ultimele doua saptamani se comporta foarte ciudat(ma suna foarte rar, cand il sun eu vorbeste foarte indiferent sau imi zice sa ii inchid pentru ca il suna un prieten si tot asa...)Nu mai este deloc cum era la inceputsad. Am vorbit cu el si l-am intrebat de ce se comporta asa cu mine dar nu mi-a dat nici un raspuns. L-am intrebat daca mai vrea sa continuam relatia sau sa punem punct si a spus ca vrea.Nu ii inteleg deloc aceasta schimbarethinking Sincera sa fiu am gresit si eu la inceputul relatiei pentru ca am mai stat cu un baiat dar vazand ca relatia cu celalalt mergea bine am renuntat la el si ma gandesc acum ca poate a aflat de acel baiat. Oare asta sa fie un motiv pentru care se comporta asa sau si-a gasit pe altcineva si ii este teama sa imi zica? Voi ce credeti? Ar trebui sa ii spun eu ce s-a intampla cu toate ca imi este teama de reactia lui? Tin foarte mult la el si mi-ar parea foarte rau daca ne-am desprtiicrying, dar decat rezerva mai bine fara el. Spuneti-mi va rog ce sa fac! Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Eu zic asa: ori a aflat ca tu ai stat cu 2, ceea ce nu a fost deloc frumos din partea ta si tu stii asta prea bine, iar acum incearca sa-ti plateasca si el cu aceeasi moneda.se poate sa fie o metoda de razbunare. ori a gasit alta fata pur si simplu, desi nu a aflat de relatia ta cu baiatul respectiv si probabil este confuz nu stie cu care sa ramana. ori are vreo problema, eu stiu in familie, la scoala, cu vreun prieten, problema care il marcheaza si nu iti spune pentru ca nu vrea sa te faca sa suferi pentru ca te iubeste.sunt mai multe ipoteze, noi nu avem de unde sa stim, la fel cum nici tu de altfel nu stii.eu zic sa mai incerci sa-l tragi de limba... timpul le va rezolva pe toate, iar de acum incolo trebuie sa inveti ca nu trebuie sa mai joci pe doua terenuri, pentru ca vezi si tu, ti se poate intampla si tie si nu e prea placut.multa bafta si sper sa se rezolve, ati stat 5 luni impreuna si ar fi pacat sa se termine asa...

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

What goes around cames back around!
Ti se plateste cu aceiasi moneda, ti s-a intors roata, pe scurt!
Vezi cum e ca tu l-ai luat de prost si ti-ai batut joc de 2 baieti?!
Acum capeti rasplata! Asa se intampla mereu!

| fabiola a răspuns:

Bine spune oliana, acum sunteti in cautare(si voi parca va descoperiti ce vreti de la o relatie). Iar lucrul important ca o relatie sa functioneze este sinceritatea, comunicarea si nu in ultimul rand iubirea.Pe care din ele le-ai respectat sufleteste?

| alinuta113 a răspuns:

Eu sunt sigura ca are pe alt cineva! Si stii de ce? eu sunt o fata care are mai multi baieti prieteni decit fete(nu ma refer ca baieti pentru sex, baieti prieteni) si stiu deja cum se comporta! asta da dovada ca nu te mei vrea si nu te iubeste! Dar nu poate sa iti spuna acest lucru pentru ca tu nu iai gresit cu nimic si poate el nici nu stie de acel baiat! El daca stia rezolva problema! sad sincer cred c o asemenea relatie mult nu o sa o duca! La moment asta se intilpla si cu niste prietene de ale prietenilor mei! Ei imi spun mie ~eu nu o iubesc pe ea ce pot face~ nu ii raspunde la apel, zice ca e ocupat si are probleme! Dar realitatea e alta! Eu lor nu le pot spune ca ei nu le iubesc ca si ele la rindul lor sunt prietene! asa ca te sfatui sa te gindesti bine daca are rost o asemenea pierdere de timp!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La varsta voastra baietii nu sunt fideli. Se "aprind' repede pentru alta fata, se intorc la vechea iubire, iar o lasa pentru a 3-a cucerire... Lasa-l de voie. Cred ca are ceva nou si nu stie cum sa rupa relatia cu tine. Nu asteptati fidelitate la adolescenta, voi toti sunteti in cautare permanenta. Luati de buna o relatie atat cat este frumoasa, cand scartaie nu va agatati de ea... vine alta. Abia dupa 18-19 ani relatiile sunt mai stabile.