| viorelutza a întrebat:

Buna revin cu o noua poveste care s-a terminat si am ramas cu o nelamurire, de fapt cam imi dau seama dar totusi sunt curioasa de parerea voastra.Am cunoscut un tip, la inceput era foarte dar foarte entusiasmat, intre noi fiind o distanta de 60 de km, dar eu sunt la facultate aproape de el sa zicem 20 km, dar parea sa nu fie o problema distanta, chiar insista sa vina la mine, a si venit si se vedea pe el de fiecare data cat de mult ii place de mine, era dragut, tandru, tot timpul ma tinea in brate, ma saruta, imi aducea cadouri, mesaje toata ziua, inainte de culcare etc.numara zilele pana cand ne vedeam, iar cand eram impreuna trecea timpul foarte repede, doar ca eu nu eram asa entusiasmata la inceput, si el vroia sa ma vada cat mai mult iar eu nu puteam pentru ca la cei de acasa nu i-am zis de el si el stia si oarecum il deranja, imi reprosa ca il ascund.Cum am zis ne-am vazut intr-o zi inainte de a merge la facultate, ne-am simtit foarte bine, ne-am plimbat de mana, ma alinta, doar ca l adespartire a intervenit intrebarea cand ne mai vedem, el era liber in weekend, si vroia sa vina la mine dar eu nu am vrut, am zis ca nu pot lipsi de acasa mult timp, nu prea i-a placut, dar de atunci atitudinea lui fata de mine s-a schimbat foarte mult, mergea cu prietenii, nu imi scria asa des, nu ma suna asa desc ca inainte, eu am simtit schimbare si l-am intrebat care e problema dara zis ca nimic, ca totul e ok. Apoi a venit ziua cand el stia ca eu voi fi libera si el la fel si ne putem vdea si a ales sa mearga cu prietenii decat sa vina sa ne vedem, asta m-a suparat foarte tare. I-am zis sa se gandeasca ce vrea in legatura cu noi, si seara am vorbit o ora la telefon si cu mare greu mi-a zis ca nu e sigur de mine, nu are incredere in mine, si nu vrea sa se indragosteasca pentru caa suferit foarte mult pentru faptul ca a fost parasit. A zis ca simte ca ar vrea o pauza cu mine dar nici fara mine nu vrea, aici nu prea l-am inteles, cealalta zi am vorbit iar si i-am zis ca am sa incerc si eu sa acord mai multa atentie relatiei, dar l-am intrebat daca vrea sa continuam si daca e sigur, a zis ca da vrea pentru ca nu vrea sa ma piarda, dar am mai fost impreuna inca o saptamana dar nimic nu era ca inainte, el era tot timpul cu prietenii, avea alte ocupatii, sa nu zic ca mesaje si telefoane foarte rar, adica maxim 2 mesaje pe zi, sau un telefon, pana cand iar aveam ocazia sa ne vedem dar el a zis ca are program cu prietenii, atunci mi-e mi-a fost clar ca asa nu putem continua si am decis ca e mai bine sa punem punct, el nu a comentat deloc doar ca a zis ca vrea sa ma i vorbim sa tinem legatura. Apoi peste cateva zile mi-a scris pe mess, si mi-a urat succes la examene prntru ca eu sunt in sesiune si imi trimitea imbratisari, pupici ca inainte, chiar mi-a trimis o melodie de dragoste, dar de atunci nu a mai dat nici un semn de viata.Nu stiu ce sa cred, nu prea inteleg ce s-a intamplat cu el, ce simte, ce gandeste, de ce s-a schimbat? voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Pai el a tinut doarte mult la tine la inceput dar datorita racelii cu acre l-ai tratat sa temut ca tu sa nu simti acelasi lucrui pentru el motiv pentru care a iceput sa nu mai fie atat de entuziasmat de persoana ta si sa-si gaseasca si alte lucrui de facut gen s aiasa cu pritenii.Cu timpul sentimentele lui s-au schimbat putin iar pasiunea lui pentru tine nu imi era aceeasi dar e clar ca inca mai tine mai tine la tine.
Probabil ca el visa la o iubita perfecta, la o dragoste ca in poveste si s-a lovit de indiferenta ta si a suferit mult iar pentru a nu mai suferi sp-a inchis in carapacea lui protectoare si a preferat sa-ti platesca cu acesi moneda.
Dupa parerea mea oricat ati incerca lucruile nu vor mai pitea fi niciodata ca inainte. Daca ai trecut peste si vroiai doar un raspunsul care s ate lamuresca cu atat mai bine pentru tine. Bafta in sesiune iti urez!

5 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Vezi,asta se intampla cand vreti tot ce e mai bun fara a oferi nimic in schimb,daca doreai atentia lui trebuia sa i-o acorzi pe a ta, si in primul rand ai gresit cand nu le-ai spus alor tai de el. daca va intelegeati asa bine Acer a fost problema, daca esti in sesiune nici nu cred ca se mai punea problema sa nu te lase parintii sa ai un prieten.cat despre raceala lui nu stiu daca a fost vorba despre o carapace, vezi tu eu am trecut exact prin ce a trecut si baiatul dar eu nu m-am racit fata de prietena mea, ba chiar suntem impreuna de mai bine de 2 ani,dar eu am acceptat sa o inteleg, si sa las totul sa mearga cum trebuie, dar eu cred ca el a ales sa fie cu o alta fata care probabil l-a tratat cum a vrut el

| emi29 a răspuns:

Da pe naiba, sa nu te superi pe mine dar cred ca a pus ochii pe alta ( sau are pe alta care sa-i satisfaca nevoile), un om nu se poate schimba asa radical peste noapte din cine stie ce motive

| Xonia a răspuns:

Eu zic ca l-a deranjat ca nu ai vrut sa il prezinti alor tai, si s-a simtit naspa ca il tii ascuns.

| SteauaNordului a răspuns:

L-ai tratat cu o oarecare raceala de labun inceput, el a simtit asta, s-a simtit prost ca il tot ascunzi. chiar e necesar sa il ascunzi?
se teme de tine, nu stie ce asteptari sa aiba de la tine.
el acum si-a gasit alte prioritati. nu te teme, daca il vrei vorbeste cu el deschis si calm. comunicarea face minuni.

| gabriel_2548 a răspuns:

Buna.Numele meu este Gabriel.Din intamplare am dat peste aceasta pagina,mi-a palcut sa citesc putin din pasurile semenilor mei,m-am oprit la povestea ta si am citit-o de doua ori, aiurea de tot finalul dintre voi, insa undeva destul de firesc.Situatia dintre voi a stat cam,el mai mult si tu mai putin,altfel zis,el a fost cel care si-a deschis inima in fata ta insa tu,dupa cum ai si recunoscut mai sus,ca nu erai asa entuziasmata la inceput de relatie,ai fost cea care a oferit doar elementul de care are nevoie un barbat,unul dintre ele desigur., e vorba de elementul femeie, nimic mai mult.Vezi tu,el a oferit destul,din spusele tale asa reiese,tu insa doar ai fost prezenta intr-o relatie, dar mai mult, nu.De ce¿inca nu ai vorbit cu ai de el,desi atunci cand vrei o relatie cu un barbat trebuie sa te implici in adevaratul sens,apoi i-am transmis poate fara sa vrei si fara sa stii chiar,acel sentiment neplacut de,ma tine ascuns,deci¿En fin,si el se pare ca a ales sa se raceasca de tine dupa stilul sau,caci asa pare a fi,are acest stil mai neplacut,dar vezi tu fiecare dintre noi gresim,e nevoie doar sa invatam din greseli si pe viitor sa apreciem mai mult ceea ce simtim ca ne este drag chiar si pentru o zi,in rest, ai grija de tine si nu mai trata asemenea povesti ca fiind doar niste curiozitati, sa fi iubita!