| andrey31 a întrebat:

Salutare, am și eu o nelămurire și sper sa știe careva.
Deci, soția ia anticoncepționale de 4 luni (Rigevidon 21+7), le-a luat corect în tot acest timp dar nu am ejaculat niciodată în interior. Treaba este ca luna aceasta am ejaculat de mai multe ori înăuntru chiar și la prima pastilă maro. Este la a 3 pastila maro momentan și ciclul menstrual trebuie sa apară la a 4 pastila. Întrebarea ar fi: poate rămâne însărcinată dacă am ejaculat în timp ce lua pastilele maro? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N u, nu poate ramane insarcinata pe toata durata tratamentului cu contraceptive, daca le ia la recomandarea medicului si mereu la aceeasi ora

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu poate pentru ca anticonceptionalele si-au facut efectul in astea 4 luni de cand le ia.