| CorcodeLucretia a întrebat:

Buna! Am o nelămurire legată de anticoncepționalele Rigevidon 21+7, le-am luat la îndemnul medicului.
Am început prima folie in cea de a doua zi de menstruație, am terminat drajeurile albe și am început sa iau doua dintre drajeurile maro dar menstruația încă nu a venit! Pe planul menstrual mai are la dispoziție doua zile sa apăra. Trebuie sa continui cu drajeurile maro sau încep folie noua?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sjhxjcks a răspuns:

Mergi la medic și descrie-i problema ta. Fiecare poate reactiona diferit la administrate oricărui medicament și nu numai. O vizita la acel medic (sau altul, dacă doresti) este cel mai bun remediu pentru problema ta.