| Rafael18 a întrebat:

Salutare, as vrea daca se poate sa ma ajutati cu ceva.Am 18 ani, arat destul de bine dar sunt cam..stangaci cu fetele, sunt timid chiar si pe facebook/messenger.Primesc cereri de prietenie de la fete dar nu stiu cum ar trebui sa vorbesc/flirtez cu ele.Imi puteti da niste sfaturi va rog? (Sper sa nu sune aiurea dar decat sa ma fac de ras mai degraba asa happy ).

-As vrea va rog, fara rusine, mai ales fetele sa raspunda cum ar trebui/vrea sa fie abordate pe retele de socializare sau baietii, in ce mod abordati o fata laughing.

2 răspunsuri:
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna, la cei 18 ani ai tai ar cam fi trebuit sa fii altfel, nu timidhee hee.
Ca sa poti vorbi cu fetele in lumea virtuala ar trebui sa te gandesti ca e mult mai usor sa o faci in fata calculatorului decat fata-n fata, ca nu te priveste nimeni, ca nu se uita dupa reactiile tale, ca nu iti cere sa o imbratisezi.
E om ca si tine, in ziua de azi nu mai faci nimic cu rusinea desi inainte fara rusine nu erai om.
Si eu sunt timida, dar traiesc cu speranta ca pana la varsta pe care o ai tu deja nu o sa mai fiu timida eu avand 16 ani happy.
Gandeste-te ca acele fete iti dau cereri pentru ca te vad dragut/frumos asa ca nu ai de ce sa iti faci griji cum ca "daca nu ma plac" sau eu mai stiu.
Incepe cu un buna, le intrebi cati ani au, de unde sunt, etc. Sa incerci sa vorbesti cu cele care sunt din oras cu tine nu cu celelalte pentru ca nu o sa ajungi nicaieri cu ele.
O sa iti zic ceva care poate o sa sune aiurea : te pui in fata oglinzii si incepi sa vorbesti cu tine insati, fa-ti si complimente ca sa prinzi incredere in tine. Acest exercitiu sa il faci in fiecare zi si o sa vezi si rezultatele la un moment dat.
ps :Comunica cu oamenii, fa-ti niste amice(te va ajuta foarte mult). Succes:*

| Bybyutzzzz a răspuns:

Sa stii ca de obicei relatiile astea virtuale nu sunt prea bune, daca vrei fii cu o fata ar trebui sa o iubesti, nu sa te combini cu ea doar pentru ca toata lumea face asta si sa stii ca daca ai gasit acea fata speciala totul vine de la sine, ii vei spune ca o placi, sunt sanse ca si ea sa te placa, apoi hocus pocus veti fi impreuna
P. S. sa nu le abordezi ca un magar, cu replici de cocalari luate de pe net, ca toate fetele urasc asa ceva la un baiat, ele iubesc doar baietii care sunt dulci, buni la inima, tandri etc.