| Sebastian2500 a întrebat:

Salut, ma numesc Sebi, am 16 ani, sunt in clasa a X a si am o problema foarte mare...sunt timid si nu stiu cum sa scap de asta, de ceva timp imi place de o fata si imi este rusine sa ii dau mesaj, dar totodata nu stiu cum sa ii dau mesaj si ce sa ii scriu. Fata(boboaca la mine in liceu) probabil ma place si ea, deoarece am vazut ca se uita la mine, de multe ori insisitent si dupa ce i am dat add pe Snap,(o aveam deja pe celelalte retele de socializare) mi-a dat like la toate pozele de pe Instagram, si de aici deduc eu ca ma place. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi, a si vreau sa mentiomez ca toate fetele cu care am fost si pe care le am placut, mi au dat ele mesaj, de asta nu prea am eu experienta...Si as mai vrea sa ma ajutati si cu exemple de tachinari si cum sa o tachinez.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timiditatea recomand un sport pe care sa-l practici ca sa scapi (modalitatea mea cum am scapat)
cu fata du-te si spune-i ca o placi, esti barbat sau gluga de coceni?

| Sebastian2500 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptete, o sa ii dau mesaj, Multumesc!

| TanteMarianne a răspuns:

LOL.si eu dau la like la toate pozele tuturor baietilor, dar o fac doar ca sa-mi dea si mie like, adica nu e mare chestie. Intra cu ea in contact, fa glume pe snapchat(poate iti da reply). apoi intreab-o daca vrea sa iasa dupa ore undeva. Dupa aia dezvoltii tu relatia.

| leapșa a răspuns:

Abordeaz-o pe net, daca live ti-e rusine.

| CosminCD a răspuns:

Cu exemplele de tachinare nu sunt de acord. Poate că nu știi exact ce înseamnă asta - TACHINÁ, tachinez, vb. I. Tranz. A contraria pe cineva în lucruri mărunte, a necăji în glumă, a glumi pe socoteala unei persoane cu însăși acea persoană.
În fine, e bine să vorbești cu ea, poate pe net. Poți începe mulțumindu-i că ți-a dat like la toate pozele (ca să ai motive de a începe o conversație). Apoi, poți discuta cu ea deschis. Nu aștepta să te abordeze ea. Poate nici ea nu are curaj. Eu așa aș începe. Sper că te-am ajutat măcar puțin. Succes!

| Sebastian2500 explică (pentru CosminCD):

Multumesc pentru raspuns, chiar m ai ajutat o sa ii dau mesaj eu.