| anonimous132913 a întrebat:

Salutare.
Astăzi a aflat un tovarăș de al meu ca iubita lui a rămas însărcinată, actul sexual având loc cam acum 2 săptămâni.
Aveți idee dacă ar avea șanse sa mai scape de acest "necaz"?
Ambii au vârste fragede, deci nu se prea ia în calcul păstrarea sarcinii.
Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă face avort dau de un necaz și mai mare, vor deveni părinții unui copil pe care ei l-au omorât, cu complicitatea unui doctor. Mai bine sa îl nască și să-l dea spre adopție decât sa îl omoare. La protecția copilului sunt cupluri care așteaptă cu anii sa adopte un copil. Și fiul meu mai mare e adoptat și e etern recunoscător mamei lui naturale care a rămas însărcinată la 17 ani cu patronul ei însurat și cu doi copii și neavând posibilități materiale a spus ca dorit sa ii dea măcar darul vieții.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca pentru ei este un necaz, atunci se pot adresa unui medic ginecolog, care le va explica variantele de avort si in functie de varsta si corpul fiecarei fete/femei, unde i se va recomanda o anumita procedura de avort (cea medicamentaoasa sau chirurgicala) fara risc pentru ea.

| mihai69 a răspuns:

Decizia e doar a fetei. El nu are ce să facă.

| dullcat a răspuns:

Ce ai putea face pentru tovarasul? Ce inseamna varsta frageda? Respectivii nu au parinti? Trebuie mers la medic pentru a vedea ce se poate face.

| mastadont a răspuns:

Doar dacă se face avort, însă în acest caz este nevoie de acordul părinților fetei din câte știu dacă aceasta este minoră.

| FindMyName a răspuns:

Avort, desi avortul vine cu ceva,, vesti" proaste...
Odata ce faci avort, urmatoarea data va avea mici sanse sa faca un copil, si atunci cand isi va dori unul, nu va mai stii cum sa il faca.

| AdeLeu a răspuns:

Normal. Pana pe la 12 saptamani. cu atât mai repede, cu atât mai bine