| madmax996 a întrebat:

Salutare,baieti,trec printr-o perioada grea a vietii mele oarecum, eu fiind stabilit in Germania am cunoscut o fata pe internet, avem o relatie de 3 luni,acum o saptamana am venit in Romania inapoi cu gandul sa ma stabilesc aici iar dar nu mi-am imaginat ca salariile sunt chiar asa mici, iar eu fiind barbat care imi place sa vad femeia de langa mine fericita din toate punctele de vedere, nu ma multumeam cu un salar de 3700 de lei pe luna avand in vedere chiria pe care o aveam amandoi undeva la 500 de euro cu tot cu intretinere,curent. Am hotarat sa ma intorc inapoi in Germania scriu acest mesaj chiar din tren,totusi nu ma simt bine deloc,sunt foarte dezamagit,nu am nici pofta de mancare,am fumat intr-una.o sa imi fie si mai greu ca la inceput inainte sa o vad,stiind ca e distanta intre noi,ce ar trebui sa fac sa imi revin, pentru ca sunt extrem de suparat si am o durere imensa in suflet, va rog frumos sa nu radeti. Mentionez ca am 26 de ani.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! In primul rind o femeie nu o agati pe internet aia nu este iubire, doi la mina femeia trebuie sa fie multumita cu ce îi poti oferii tu nu ce viseaza ea noaptea, aia e treaba ei ce vise are, aia care vrea mai mult decat îi poti oferii tu este o parasută o materialista care merită un sut in fund, 3700 lei este un salariu destul de ok ce ai vrea 5000 de euro? Mergi in Germania crezi ca ăia iti dau 5000 de euro salariu? Si acolo ca si aici viata e grea, asa ca numai fi supărat renunta la panarama aia de pe internet si cautati o fata care te va iubii pe tine nu portofelul tau, ca cu una ca aia mereu vei fi nemultumit si trist.Si renunță la fumat ca faci cancer pulmonar pentru o tarfa.

| Eireann a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu a spus ca fata i-a cerut ceva, doar ca el isi doreste sa ii ofere. Si in plus daca ea isi doreste mai mult poate sa puna mana sa munceasca, nu o sa inteleg niciodata femeile care vor sa fie intretinute de un barbat, sa trebuiasca sa ii ceara lui bani daca vrea sa iasa la o cafea sau sa isi cumpere absorbante.
Si 5000€ nu e chiar o suma imensa in Germania, depinde de job si de cat muncesti dar poti sa o castigi.

| madmax996 explică (pentru Eireann):

Nu am spus ca nu vrea sa munceasca, ea din contra isi doreste sa fie independenta si sa aiba banii ei dar nu pot sta nici eu cu mana in san ca barbat si sa ne chinuim pe salarii mici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O aduci langa tine in Germania... adica pare foarte evidenta rezolvarea problemei tale.