| LuciEchi a întrebat:

Salutare celor de pe TPU.
Am o problemă puțin mai mare.
Îmi place o fată...De aproximativ 2 ani și jumătate. Dacă nu mai mult timp.
Am fost de vreo 3 ori împreuna... Și m-am atașat foarte mult de ea.
Partea urâtă în povestea asta este ca tipa este in clasa cu mine... Iar eu o cunosc dinainte să intrăm la liceu...Si atunci incepusem s-o plac.
Noi flirtăm tot timpul... Și mereu imi dă senzația ca mă place.
In momentul de față este cu un "c0c@lAr" din clasa noastră.
Cand îi văd cum se "ling" în pauze...Imi vine sa-mi rup părul din cap.
Iar când incerc sa fiu cu o altă fată...Nu-mi pot lua gândul de la ea.
E ceva gen: Taxi-Te văd în toate femeile.

Eu într-un fel vreau s-o uit... Dar în alt fel nu.
Pot spune ca o iubesc... Mi-a marcat o mare parte din începutul adolescenței mele.

Sper să gasesc măcar un răspuns ajutător.

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare.
ai zis: "mi-a marcat", la trecut.asa si trebuie sa fie.
ar cam fi timpul sa o lasi in urma. da, stiu ca e greu. da, stiu ca iti cer aproape imposibilul, dar gadeste-te cum ti-ar fi tie mai bine. ea a luat o decizie si a ales altul, nu pe tine.asta inseamna ca nu te iubea suficient de mult.acum nu iti cer sa iti cauti si tu alta, iti cer doar sa incerci sa te rupi de ea, sa incerci sa te indepartezi si sa o lasi in pace.cu ea nu a fost sa fie, dar nu stii niciodata ce te asteapta maine.inceraca sa traiesti azi si incerca sa traiesti pentru maine, nu trai in ieri.intelegi?
timpul le rezolva pe toate.tot ce trebuie sa faci este sa iti distragi atentia de la ea, sa iesi si cu alte persoane, fara ea, sa nu te mai gandesti numai la ea, sa nu mai asculti piesele care sa iti aminteasca de ea. ea acum face parte din tine, pentru ca iubirea pentru ea te-a schimbat. e normal.cu totii patim asta in adolescenta, dar mai trebuie sa invatam si sa cedam, sa lasam de la noi, sa ne intoarcem si sa plecam atunci cand nu suntem doriti undeva.

7 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Timpu rezolva totu, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pentru nimeni, toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva.

Bafta!kiss

| Angelique a răspuns:

Succes

| zeitaana a răspuns:

Offff. si eu care ma gandeam ca eu sufar din cauza astasad dar vad ca exista si alte persoane.sad Poi eu am fost cu un baiat de vreo 15 sau 16 ori si asta pentru ca mie chiar imi placea de elsad si ce sa mai negsad inca imi place. in fata colegelor neg pentru ca nu vreau sa arat ca imi pare raw dar ink tin la el foarte multsad. pai si eu incerc sa il uit dar nu prea reusescsad naspa treaba e greu dar astept poate odata si odata p sa isi dea seama ca a pierdut o persoana care l-a iubitsad iar daca nu eu voi face tot posibilul sa uitwinking soarta. ti-am zis povestea mea nu ca sa te plictisesc ca sa iti dau speranta si sa stii ca nu esti singurul in aceasta situatiesad baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti fi cu o fetita de 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa fii cu o fata de 2 ani

| LuciEchi explică:

Eu i-am spus c-o iubesc și că țin foarte mult la ea.[Asta face to face... Și am privit-o în ochi]
Apoi a inceput sa râdă... Și m-am simțit penibil.
Altă parte urâtă este ca ne aruncăm priviri când suntem in oră.
Are niște ochii mari si negri... N-am cum să-i rezist.

| ioana_7027 a răspuns:

De ce nu incerci sa vb cu ea si sa ii spui ce simti pentru ea. spune-i ca o placi si daca vrea sa fie cu tine. daca raspunsul este pozitiv atat mai bine daca nu incearca sa vezi si partea plina a paharului si sa fii realist ca in viata nu tot ce vrei o sa fie al tau.in viata sunt si bune si rele