| AndreeaDeea221998 a întrebat:

Salutare! Dragi colegi, voi cum procedați când oamenii întra și ies din viata voastră? Cum suportați plecările? Ce faceți ca să treceți peste? Cum procedați când va doare sufletul și va doriți ca durerea sa dispară? (nu ma refer la persoane decedate, ci la persoanele ce pleacă de buna voie. Sau persoanele care pleacă fiindcă considera ca va face vouă un "bine"). Aștept răspunsurile voastre.

33 răspunsuri:
| AndreeaDeea221998 explică (pentru Emma30555):

Este adevărat Emma. Nu prea înțeleg persoanele care pleacă și vor sa se întoarcă. Din partea mea, nimic nu mai este la fel dacă se folosesc "du-te - vino-uri". Nu ma joc cu nimeni și nici nu permit cuiva sa se joace cu mine.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! Îți mulțumesc pentru răspuns!

| Lusiaa a răspuns:

Fiecare om vine in viata ta cu un motiv si iese din alt motiv.Asta e legea universului.