| Lov3Y0U a întrebat:

Salutare.
Ieri eu și iubita mea ne am despărțit.
Și eu sufăr puțin după ea, dar nu atât de rău, cel puțin momentan sunt bine.
Dar problema e ca ma gândesc mereu la ea și îmi pun întrebarea "dacă nu mai găsesc vreo fata ca ea"
"Dacă nu o sa o iubesc la fel de mult"
Și tot așa.
Și vreau câteva sfaturi, va rog.
Sunt puțin cam agitat din cauza întrebărilor acestea...
Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Ia-ti un timp sa suferi. E firesc. Dupa, vei fi pregatit pentru o noua relatie. Intotdeauna exista un risc ca noua persoana sa nu fie de nivelul celei vechi, dar e un risc pe care toti ni-l asumam cand trecem printr-o despartire. Pana la urma, despartirea s-a produs pentru ca relatia nu mai era ok, indiferent de cate calitati avea partenerul/a.

| Adry05 a răspuns:

Depinde si cati ani ai dar nu cred ca se pune cazul sa nu-ti gasesti pe altcineva. Daca te simti ok dupa despartire inseamna ca nici n-ai tinut extrem de mult la ea si atunci inseamna ca nici n-ai intalnit tipa la care sa tii inca cu adevarat.

| OldSoul a răspuns:

No, pai daca stai si te gandesti mereu ca "daca nu o sa mai gasesc vreo fata ca ea" e clar ca nu o sa gasesti, o sa treaca zeci de fete ca ea pe langa tine, dar tu vei fi concentrat pe regrete in loc sa fii concentrat pentru a gasi o noua fata ca ea.

PSbig grinin punct de vedere al anatomiei, e imposibil sa mai gasesti o fata ca ea, ADN-ul e de vina.

| Emma30555 a răspuns:

Nu mai gândi asa. Normal ca o sa ți găsești pe altcineva. Nu s au terminat fetele. Dacă nu suferi după ea grijile astea sunt doar psihologice, teama de a rămâne singur. Dar viata merge înainte, nu i nimic rau dacă o perioada o sa stai singur pana îți vei găsi o persoana compatibila

| horansgang a răspuns:

Dupa fiecare despartire vei gandi asa, dar stai linistit, totul vine de la sine.

| MistocarulSRL a răspuns:

Stai linisti ca sunt o tona de fete bune pentru tine.Iti spun eu ca o sa gasesti una mai buna.Nu chiar imediat dar o sa gasesti.