| Marko556 a întrebat:

Salutare, iubita mea a facut 2 tește de sarcina în decurs de câteva zile cu rezultatul negativ, dar menstruația continuă să îi întârzie, oare de ce? Pot avea încredere în testul de sarcină? Menționez ca la ultimul test rezultatul a venit foarte repede în mai puțin de 2 minute.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cand a facut testele!

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Orice test facut inainte de 21 de zile va arata fals negativ fiind inutil si eronat.

| Denisa0954 a răspuns:

Depinde cat timp a trecut de la actul sexual neprotejat

| Fiorella00 a răspuns:

Dacă fata ia contraceptive este ceva perfect normal sa aiba întârzieri de mentruatie, chiar si eu pațesc si nu este vorba de nici o sarcină. Nu iti face griji testele de sarcina sunt fiabile asa ca nu ar avea cum să îți dea rezultatul greșit dacă l-ai facut cum trebuie. Sfatul meu este dacă mentruatia mai întârzie să meargă la ginecolog. Si fiți calmi, orice ar fi există o soluție.