| MrCuriosity2 a întrebat:

Salutare. Am si eu o nedumerire, atentie mare cand citiți. Am facut sex PROTEJAT cu iubita mea cu 3-4 zile inainte sa-i vina menstruatia (tin sa mentionez ca nu are o menstruatie regulata), am stat putin cu stres ca totusi, inca suntem tineri si nu suntem stabiliti financiar si la casa noastra si nu ne permiteam sa ne mai batem si joc de o viata nevinovata. A facut doua teste inainte de menstruatie ambele in zile diferite, ca totusi nu aveam prea multa incredere nici in prezervativele astea. (extra safe le-am luat ca sa nu se intample ceva ce nu ne dorim). Nu s-au rupt nu nimic, chiar cand mi-a venit momentul sa ejaculez, chiar si cu prezervativul pus am scos afara ca tot imi era frica si cu prezervativul ala, dupa cum am si spus ca n-am prea mare incredere in ele ca poate cine stie mai iesea ceva si pe langa. De fel suntem amandoi sceptici in cazul asta. Ambele au iesit negative. In final, dupa 4 zile i-a venit menstruatia si am scapat de stres. Dar totusi dupa ce s-a terminat ciclul, la o saptamana cam asa s-a simtit putin rau (si sper ca nu de la ce credeam noi ca e). Am pus-o sa mai faca un test, dupa 2 saptamani si doua zile si rezultatul acelasi. Negativ. S-au calmat apele, doamne ajuta. Acum iar stam in stres, ca a trecut deja o luna si o saptamana de la ultima menstruatie, are crampe si o mare sete (banuiesc ca setea se trage de la anemia ei sper si crampele na is normale inainte de menstruatie). Oare am motiv de ce sa ma stresez? Este posibil sa fie vreo sarcina din aia neasteptata si neprevazuta care a scapat de 3 teste si o menstruatie? (Mentionez ca de la ultima ei menstruatie pana in prezent am fost cuminti, n-am mai facut absolut nimic si nici nu avem de gand sa facem vreo ceva pana cand ii va veni urmatoarea menstruatie ceea ce sper ca o sa îi si vina. Dau funda celui mai informat raspuns, m-ar ajuta foarte mult sa ne scape pe amandoi de stres.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta.Si de unde stie iubita cand trebuie sa vina menstruatia daca are ciclu neregulat? Cand e regulat poti calcula, cat de cat, insa in cazul ei nu prea.Ce varste aveti?

https://www.medlife.ro/......-tratament