| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Nu de curand, m-am imprietenit cu o fata, tot de pe TPU si tipa e foarte dragastoasa cu mine.O stiu de aproape 2 saptamani si ea sta in Covasna si eu in Bucuresti si nu prea cred in relatiile de la distanta.Cei drept tin la ea, dar nu asa ca la o iubita de aia.E genul meu de fata la caracter si fizic vorbind, doar ca e prea obsedata de mine.Si i-am zis ca nu prea dau sperante la o relatie de la distanta ca astea de obicei nu tin.Azi,plecasem 5 ore cu un prieten sa-l ajut si in astea 5 ore ea, m-a bombardat cu mesaje...cred ca erau vreo 6 si cica vroia sa mai dea dar i-am zis eu ca sa nu mai dea atatea...
Eu sincer nu prea stiu ce sa fac, ca fata are multe probleme, parinti n-are si cu bunicii se intelege nasol.Eu as vrea sa-i fiu doar amic si "umarul pe care plange" dar nu iubit, ca nu prea vad rostul.Voi ce credeti?
P.S:Eu am 20, ea 17.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Las-o,nu are rost.
Sunt 250 de km care nu duc nicaieri.
Mai ales ca in doua saptamani deja e prea atasata, se vede ca e instabila emotional si tu ai da-o si mai rau peste cap cu o continuare care mai devreme sau mai tarziu nu va fi decat din mila.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Libelle):

Gata,m-am despartit de ea..si pot spune ca a plans cam mult. Urasc sa fac o fata sa planga dar trebuie sa inteleaga ca nu se poate..Mersi de sfat Aiyda >big grin

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Te sfatuiesc sa te indepartezi de ea cat mai repede, daca nu crezi ca ati putea avea o relatie.
Pe zi ce trece o sa se ataseze tot mai mult de tine si o sa fie mai rau pentru ea. Explica-i asta. Daca nu intelege e treaba ei, dar e important sa nu o mai lasi sa isi faca iluzii.

| Jameson a răspuns:

Ce sa zic ai putea sai fi si iubit, dar pe deoparte mai bine o prietenie sincera.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Jameson):

Ea fix asta isi imagineaza..ca ii sunt prieten.Si pe facebook am "in a relationship" ca mi-a dat ea si na...nu-s baiat nesimtit sa refuz, ca dupa aia o faceam sa se simta nasol.

| Jameson a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Dami ad as vrea sa mai vb pe tema asta daca vrei.
pantea_ioan2003

| justagirl1 a răspuns:

Indeparteaza'te de ea, o sa se ataseze mai mult de tine daca mai vb cu ea si o sa'i faci rau, probabil k ea e f sensibila si emotiva, a'ti vb doar 2 saptamani si deja incepe cu telefoanele si mesajele si nici macar nu v'ati vazut o sa fie mai rau mai tarziu...

| OGabytzzaO a răspuns:

Relatiile la distanta nu tin.Ai incercat sa ii explici? Incearca sa te indepartezi usor de ea, sa ii spui ca ai deja o iubita etc.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru OGabytzzaO):

Am incercat...Dar sa vezi ce imi plangea la telefon si multe altele...Nu sunt om rau, nu vreau sa-i fac rau, dar nu vrea sa inteleaga.