| SilverAsh a întrebat:

Salutare, o intrebare mai mult pentru fete, daca ati fi abordata de un necunoscut, cum v-ati simti? Ati fi,, wow ma crede frumoasa,, sau ati respinge persoana aceea? (Baiatul sa zicem ca arata mediu.

Răspuns Câştigător
| StefaniaM a răspuns:

Da. Eu una observ ca multi baieti sunt extrem de timizi si prefera sa se ascunda in spatele ecranunui. Din cauza asta cred ca nici fetele nu mai sunt obisnuite sa fie abordate si reactioneaza nu tocmai placut. Insa din punctul meu de vedere, e o dovada de curaj. Intr-un fel depinde mult si peste ce fel de fata dai. Una care e ok, va incerca sa te "ajute" si nu te-ar face sa te simti aiurea.

51 răspunsuri:
| Cristina45 a răspuns:

Las respinge, e un necunoscut doar nu inseaman nimic pentru mine, nu e prea bine sa te bagi in seama cu tipi necunoscuti ca sigur cei care se baga in seama sasa pe strada nu-s la locul lor, asa dai numai peste nenorociti, cel mai bine evitaiwinking

| raluk27 a răspuns:

E un sentiment ciudat. Pe de o parte e magulitor si te simti bine, pe de alta parte te gandesti daca tipul e dubios sau vreun infractor. Depinde si unde te abordeaza. Un loc public si circulat, creaza un oarecare sentiment de siguranta. De exemplu fata gandeste "tipul pare ok, e dragut, mai sunt oameni prin jur, de ce nu? Hai sa mai vorbesc putin cu el". In cel mai fericit caz te poti alege cu un id. Nr de telefon nu cred ca ti l-ar da vreo fata. Poate doar una foarte curajoasa. La fel si cu invitatiile neasteptate la o cafea.

| h3r a răspuns:

Dacă se bagă în seamă e treaba lui, am gură să vorbesc, dar dacă e mitocan atunci e treaba mea, și plec.

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Număr de telefon nu ţi-l dă? Hauuu câte numere de telefoane am făcut rost aşa, ba ăla ţi-l dă mai degrabă, decât id. Sau facebook, yahoo nu prea mai folosesc ăstea.

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Ai gasit de-alea cupa Claughing
Eu nu ti l-as fi dat. Daca ma hartuiai cu sms-uri nocturne?

| SilverAsh explică (pentru h3r):

Eu ma refer la o abordare normala, civilizata, sa spunem ca ar zice,, salut, esti draguta, ai vrea sa vorbim?,, si dupa ati vorbi despre orice, si daca tipul ar fi ok, o persoana normala(in mintea mea un baiat normal ar fi unul care nu isi bate joc de femeii si nu le forteaza sa faca ceva ce nu le place, sa nu pune presiune pe persoana aceea, sa fie calm si sa trateze femeia/fata de la egal la egal, (sunt baiat)) ai mai iesi cu el?

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Păi da, cupa C, 40 kg.
Hărţuire? De obicei e invers, eu sunt ăla care primeşte sms-uri nocturne laughing

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Pai si-atunci? De ce te mananca undeva sa le ceri numarul? Sa inteleg ca faci colectiebig grin

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Păi de fapt primesc apeluri nu sms-uri.
Păi nu fac colecţie, da am trecut printr-o perioadă în care aveam probleme cu somnul, şi până adormeam eu pe la 6-7 dimineaţa n-aveam ce face.

| Corynna13 a răspuns:

De obicei am castile in urechi pe strada. Ori de cate ori am fost abordata, nu am bagat in seama persoana respectiva pentru ca eram ocupata sa ascult muzica big grin Dar ma simt bine cand sunt bagata in seama, cred ca multe din noi simt la fel happy Nu cred ca e vreun pericol, decat in cazul in care totul s-ar petrece noaptea, printre stradute care nu sunt prea circulate. Atunci ar fi periculos. Dar atata timp cat e in timpul zilei, eu consider situatiile astea amuzante. De fiecare data cand mi s-au intamplat, ma bufnea rasul. De multe ori se intampla sa vezi ca vin diferiti tipi si sa stii deja ca o sa urmeze o faza de genul, iar atunci nu poti decat sa te amuzi si sa realizezi cat de bine te cunosti pe tine si ce intuitie buna ai big grin

| Raiiiisa a răspuns:

Depinde de atitudinea cu care te abordeaza.Adica sunt unii care dau chiar in penibil, iar altii care incearca destul de civilizat sa intre in discutie cu tine.
Acuma daca as sta sa fac cunostinta cu fiecare care ma abordeaza pe strada, nu stiu unde as ajunge.
Si in niciun caz nu ma flateaza asa din 2, 3 vorbe frumoase, poate sa ma considere cum vrea in mintea lui, acum stii cum e fiecare gandeste altfel, dar important e cum ma consider eu.

| h3r a răspuns (pentru SilverAsh):

Asta nu-i mai abordare normală.
Nu, nu aș ieși.

Tu ce părere ai?

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Si pentru ca tot n-aveai ce face:" papuse' sa stii ca nu am somn. Ma gandesc la tine"laughing

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

De fapt: Baby, bagă-mi un cântec de leagăn să adorm.

| SilverAsh explică (pentru h3r):

Sincer, e normala, doar te-am intrebat daca vrei sa vorbesti deci practic ti-am lasat alegerea tie si am spus paerea mea despre tine, doar nu vrei sa vin si sa zic,, ummmm scuze ai 10 secunde ca sa te intreb cat e ceasul?,, doar am venit cu o simpla intrebare la adresa ta ce nu e normal n asta? Ori ca te intreb cat e ceasul si dupa ma prefac ca nu mai stiu ceva doar ca sa continuii sa discut cu pers respectiva mai bine ii spun derectin fata simplu si la obiect, si care ar fi o abordare normala?

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Am inteles ca nu-ti plac smiorcaitelelaughing
Ps: sa-mi dai nr tau sa-ti fac o serenada la noaptelaughing. Lately, am insomnii

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Acuma-i prea târziu. Că am rezolvat problema laughing
Acum ştii cum adorm? Cum am închis ochii, în 2 minute adorm instant ca un bebe.

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Nu esti fun[-). Dormi ca valiza-n gara

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Nici nu vreau să fiu fun.

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

PS: Valiza din gară doarme ca mine, nu invers!

| raluk27 a răspuns (pentru SilverAsh):

Daca tipa e in miscare si tu o intrebi " ai vrea sa vorbim", sunt sanse zero ca ea sa se opreasca. Sau e posibil sa te privesca vid si sa-ti spuna"ok, te ascult. Despre ce vrei sa vorbim?". Daca o inviti la o cafea ca "sa vorbim ", din nou, slabe sanse. Poti aborda o fata in statia de autobuz/ metrou. O poti intreba cum se ajunge in locul x. Apoi o dai pe gluna, ca esti nou in oras si nu il cunosti asa bine, ca ea pare o tipa destul de ok si de asta ai intrebat-o. Poti folosi autoironia. Cel mai probabil o vei face sa zambeasca.

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Oo, mai raulaughing pot sa tai niste lemne pe tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama m-a invatat sa nu vorbesc cu strainiibatting eyelashes.

| SilverAsh explică (pentru raluk27):

Mersi de idee, chiar apreciez, dar probabil ma crezi vreun nebun care e disperat dupa...(vorbind de autoironie) dar sunt curios doar, desi va multumesc tuturor pentru parerea voastra sincera.

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Hmmm, DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

NU!

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Intelegthinking Ti-a cazut capu' pe litera d, din cauza somnului

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Păi dacă m-am trezit la 6.

| raluk27 a răspuns (pentru SilverAsh):

Fii amuzant, la modul inteligent. Poti sa ii spui lucruri despre ea. Gen: am observat ca esti foarte serioasa/ ca iti place sa citesti (si aici poti sa-i strecori un biletel cu nr tautongue/ ca iti sta bine cu parul prins etc. Dar nu din prima, ca o sa pari disperat.

| raluk27 a răspuns (pentru e7d7n7):

Eu la 7. Si uite ce fresh suntlaughing

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Păi eu am avut 2 antrenamente azi, sunt rupt.
Tu abia ţi-ai mişcat fundul până la frigider şi înapoi.