| goodboy_8604 a întrebat:

Salutare prieteni....revin cu o dilema.
Am fost cu o fata timp de aproape 3 ani dar ne-am despartit din motive de incompatibilitate spirituala. iar acum dupa 8 luni de cand ne-am despartit noi inca am pastrat legatura si chiar ne intelegem destul de bine. Problema acum apare de vreo 2 sapatamani am inceput sa vorbesc cu verisoara ei o fata super draguta, cu care ma inteleg foarte bine chiar mult prea bine. Ce parere aveti? Sa continui cu verisoara sau mai bine sa o las balta.

Răspuns Câştigător
| bruneta27 a răspuns:

Din repect pentru fosta prietena si relatia care ati avut-o ar trebui sa nu fii impreuna cu verioasa ei deoarece fosta ta poate nu iti va zice nimic dar in inima ei se va naste un pic de ura...din respect pentru relatia vostra ar trebui sa fii impreuna cu o fata care nu face parte din grupul de prietene al fostei tale prietene si sa nu fie nici ruda cu ea, daca ea ar fi cu varul tau tu nu te-ai simi rau? Ati fost 3 ani impreuna si inseman ca au fost sentimente destul de puternice intre voi, Asteapta sa intalnesti o alta fata pe care fosta ta nu o cunoaste, asa este cel mai bine. Pup.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta, deoarece pe fosta o vei rani, mai ales cu o ruda dea ei, si100% se vor certa..Iti dai seamaca 8luni e un timp indelungat si fosta probabil mai are sentimente pentru tine..cum se va simti cand va vedea ca intr-un timp atat de repede ti-ai face o alta iubita si anume pe verisoara eistraight face

| BruneTTe a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa continui o relatie cu verisoara ei. Ai face-o sa sufere si sigur nu vrei asta, chiar daca nu mai sunteti impreuna. Plus ca ar trebui sa o vezi tot timpul si se va ajunge cel mai probabil la ceva jenant. Ea ar putea deveni geloasa in prezenta voastra si ar putea sa inceapa cu diferite rautati, comentarii despre cum erai tu cand erai in relatie cu ea. Si ti-ai face rau si tie. Mai bine asteapta sa intalnesti o alta fata, ca sunt destule. Lasa-le pe ele in pace.

| martzian a răspuns:

Decizia iti apartine. Daca nu mai suneti impreuna, ci doar prieteni buni, nu e nici o problema. Ai grija doar ca, in inima ta, sa nu mai astepti, tu insuti, dupa o minune in ceea ce o priveste.

Apropo, la verisoara nu au aparut problemele de incompatibilitate spirituala?

| FluturashulNegru a răspuns:

Parerea mea este ca daca v-ati despartit, ar fi mai bine sa continui cu verisoara ei, dar daca inca simti ceva pentru acea fata, atunci mai bine sa o lasi balta

| vanyllavane a răspuns:

Fa asa cum crezi tu! incearca cu verisoara si daca incepe sa se ajunga undeva, ar trebui sa o rogi sa ii spuna ea fostei tale prietena sa nu iasa nici un scandal! succes, sper sa iasa bine pana la urma! fa doar cum crezi tu ca e mai bine