| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Recent am vazut un clip pe Youtube despre gesturi pe care le fac fetele atunci cand nu te plac si m-a dus cu gandul la o fata cu care am iesit acum cateva luni, dar pe care o placeam foarte mult.
Ei bine, la intalnire, am observat ca avea multe gesturi din ce se spunea in clipul acela. Adica, tinea bratele incrusiate (desi era un pic cam frig), picioarele incrucisate si nu indreptate catre mine, se mai uita la varfurile ei de par, iar spre final ea a fost cea care a spus, "hai sa mergem".
Ei bine dilema mea este urmatoarea. Eu am crezut ca fata asta chiar ma placea. Imi scria prima, chiar si dupa intalnire, stateam si vorbeam pana noaptea tarziu, ne faceam complimente reciproc, pur si simplu simteam ca ma place. Nu stiu cum sa explic, dar atunci chiar simteam asta.
Acum nu stiu ce sa cred. Dupa ce am vazut clipul ala, nu mai sunt atat de sigur. Si gesturile astea ale ei parca se bateau cap in cap.
Sunt adevarate tipul asta de clipuri despre comportamentul cuiva cand te place/nu te place? Am vazut si despre baieti cateva, dar eu de exemplu nu ma regasesc in cele mai multe. Pur si simplu mi s-a intamplat sa fac anumite gesturi care ar denota dezinteres (inconsitent), dar mie chiar sa imi placa de respectiva.

Cu tipa respectiva am iesit doar odata, iar apoi dupa o perioada buna, am ajuns la concluzia sa nu continuam pentru ca fiecare ne doream altceva. Dar intrebarea este despre acele momente, inainte si imediat dupa intalnire.

Voi ce credeti? Oare chiar m-a placut?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La prima întâlnire orice fată este indecisă. evaluează și meditează.
O relație nu este dată. ci se construiește. Acele semne sunt orientative, nu sunt neapârat definitorii. Uneori sunt paradoxale, gândește și simte într-un fel și exprimă prin semne pe dos.