| AdyAdrian1996 a întrebat:

Salutare TPU,acum o saptamana si jumatate am intretinut relatii sexuale protejate cu o prostituata,acum doua zile mi-am facut analizele de sange si urina,iar testul hiv a iesit negativ,intrebarea mea este urmatoarea:este cumva posibil ca virusul sa fie nedetectabil in sange in decursul de o saptamana?, exista cumva posibilitatea ca peste trei luni sa iasa pozitiv testul? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Prietene, scuza-ma ca iti spun direct dar esti foarte... destept.
1. hiv-ul nu se face dupa 1 saptamana. Pentru hiv astepti 3 luni faci test, repeti dupa inca trei luni. Abia atunci poti spune ca e bine.
2. Ai facut-o protejat, ok. Dar este foarte posibil ca si in cazul acesta sa iei una, doua, mai multe tuplini de HPV. Citeste de HPV si o sa intelegi de ce.
3. daca Domnul sa te ajute nu ai evident eu m-as duce dupa 21-25 de zile si mi-as face un test de secretie uretrala care mi-ar spune cum stau. Costa cam 300 de lei.
Domnul sa fie cu tine si sa nu mai ai idei din astea nefericite.

| AdyAdrian1996 explică (pentru ywar):

Multumesc...,voi lua in considerare raspunsul tau, voi repeta analizele dupa 3 luni!

| AdyAdrian1996 explică (pentru ywar):

Multumesc... am sa refac analizele peste 3 luni!

| CodeLights a răspuns (pentru ywar):

Testul hiv se face din 6 in 6 luni apoi din 3 in 3 luni și perioada de incubatie a virusului este de 12 luni mxim 18 luni.
Încă o palmă peste meclă ți-am tras, incă un șut in fund, doar așa să-ți demonstrez căt ești de incult și incuiat!
Vai de capul și de zilele tale!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virusul NU este detectabil la o saptamana. La 3 luni posibilitatea de detectie nu depaseste 60%. Testul corect se face dupa minim 6 luni de la posibila infectare. testul facut ieri iti arata doar ca in urma cu 6 luni nu erai infectat, nimic altceva

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Te-ai protejat, foarte bine, dar te-ai epilat cu putin timp de a o face?

| Prezidentul a răspuns:

Nu ai ce sa patesti... Asta e viata, sexul tot sex este. Crezi ca prostituatele te omoara daca faci sex cu ele? Nu. Tot femei sunt. Orice femeie poate avea HIV.
Bafta in continuare!winking

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai avut relatii sexuale cu o prostituata, este posibil sa fi scapat sa nu contactezi virusul HIV

| ywar a răspuns:

Si daca te crede? sad