| AdytzTheWolf a întrebat:

Salutare TPU, Am Apelat la voi pentru ca stiu ca voi sunteti singuri care ma ascultati si puteti sa ma ajutati, Acum 4 luni fata care o iubesc cel mai mult mi-a spus ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna, eu nu am luato in serios deoarece credeam ca isi bate joc de mine asa cum a facut cu 1 coleg de clasa, credeam ca vrea doar sa isi bata joc de mine la fel cum si-a batut joc de colegul acela si nu am luat-o in serios, dupa 2 zile fata a inceput sa fie foarte suparata si evident cu inima franta, cand am vazut-o asa mi-am dat seama ca ea nu isi batea joc de mine ba chiar din contra vorbea cat se poate de serios, din aceea clipa am inceput sa imi urasc viata, am incercat din rasputeri sa ii explic si sa incerc sa o recastig, fara folos raspunsul ei final a fost:M-ai pierdut, e prea tarziu acum pentru asta, intelege m-ai pierdut.,,,, Astea a fost ultima data cand a vorbit cu mine, Timp de 4 luni eu am continuat sa ma gandesc la ea si la prostia care am facut-o, Si nu pot sub nici o forma sa imi iert greseala asta sau sa mi-o pot scoate din cap, Va Rog Frumos ajutati-ma cu niste sfaturi Sau cu ceva, Ce Sa fac nu mai pot sa fac nimic, nu pot sa mi-a scot din cap, Va implor sunteti ultimi la care apelez, Daca voi nu ma puteti ajuta nu poate nimeni

Răspuns Câştigător
| anonimus_1190 a răspuns:

Parerea mea e ca daca don'soara te iubea, clar se intorcea la tine si incerca sa iti dovedeasca prin mijloacele posibile ca ea nu vrea sa isi bata joc si de tine si ca scopul ei e altul.bla bla bla. insa nu i-a mers, degeaba te-ai obosit tu sa ii explici ce si cum sta treaba, i-ai ranit orgoliul si a preferat sa o faca pe victima ca sa te simti tu ca un fraier!

Hai lasa ca de pierdut, n-ai pierdut nimic! Fete gasesti la tot pasul, trebuie doar sa intorci capul happy

" nu pot sub nici o forma sa imi iert greseala asta " da' ce i-ai facut frate, i-ai dat in gura? laughing fii serios...deschide ochii, iesi afara din casa, du-te la alergat, du-te la plaja, iesi cu prietenii, fa ceva... numai sta sa iti plangi de mila, contempland la "greseala ta"

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Daca ea e trecut peste poti sa treci si tuh. si eu cred ca desi parerea suparata parea pentru ca nu ai vrut sa fi cu ea cand avea chef si nu a putut sa isi bata joc de tine cum si-a batut de colegu ala.pentru ca daca te iubea nu iti spunea ca tea pierdutwinking

| consiliera a răspuns:

Fii barbat! Spune-i ca aveai nevoie de ceva sa fii sigur de sentimentele tale.Ca ai luat cateva lovituri de la viata si ai avut(ai)nevoie de timp sa te vindeci.Mai gasesti ceva.

| Ddenise211 a răspuns:

Corect...cum au zis si cele 2 fete numai ca daca incerci sa o faci geloasa va fi gen "telenovela proasta" si sincer nu e binehappy lasa ca totul sa vina de la sine si daca tine la tine v-a intelege ca ai gresit. Oricine merita o a doua sansahappy. Mult Norocbig grin

| Alleza a răspuns:

Wow imi pare sincer rau pentru tine dar uite ce e :parerea mea e ca trebuia sa o intrebi " bhai fata u vb serios sau vrei doar sa iti bati joc de mine cum ai facut-o si cu colegul sad
si poate ea iti raspundea... cred ca daca ea te mai iubeste si intr-adevar tine la tine v-ati putea impaca si daca nu nu stiu incearca sa o faci geloasa si asa iti vei da seama dc inca mai tine la tine pentru ca gelozia e din dragostewinking
alrcv nu stiu ce sa iti mai zic. sper sa iti fi fost de foloswinking bafta happy

| MelGibson a răspuns:

Pacat! Fiecare dintre noi pierdem un tren in viata, care nu se mai intoarce niciodata si, pana inchidem ochii, ne intrebam: "Ce-ar fi fost daca?". Se pare ca asta a fost trenul tau. L-ai lasat sa plece. Lupta cat poti pentru iubirea ta! Ofera-i flori, explica-i ca, atunci cand iubesti cu adevarat, trebuie sa lasi de-o parte orice orgoliu si ambitie, ca sa nu suferi apoi toata viata. Fa tot ce poti, chiar daca ai senzatia ca te umilesti. Poate va pricepe ca sunteti doua jumatati ale unui intreg. Bafta!

| ramona_6629 a răspuns:

Mai incearca sa vorbesti cu ea daca intr-adevar te iubeste va intelege cu siguranta motivele respingerii tale!