| Fundă25 a întrebat:

Sunt intr-o "dilema amoroasa" sa o numesc asa. Baiatul X - il cunosc de 6 luni. am fost cu el 4 luni juma-te, la inceput lui nu ii pasa de mine, eu plangeam din cauza lui, apoi el a inceput sa puna suflet iar eu sa ma schimb. M-am despartit de el de vreo 4 orithinking si m-am despartit si vineri seara de el. Acum ma cauta, imi plange in telefon, vrea sa ne impacam. Inainte plangeam la orice cearta, acum nu mai imi pasa, inainte ma simteam extrem de bine in preajma lui, acum nu mai e asa. In vacanta de iarna ne-am vazut doar de 2 ori. Ne vedem 5 ore la scoala pe zi, si atat. Baiatul Y - il cunosc de la inceputul verii 2011, buni prieteni, puteam sa ne spunem unuia altuia totul. Baiatul X a aflat ca vorbesc cu el si mi-a cerut sa-i ofer ignore, l-am facut sa creada ca i-am dat dar eu am continuat sa vorbesc cu el. Acum o saptamana mi-a spus ca tine la mine, ca nu vrea sa se bage intre mine si el, dar simte nevoia sa-mi spuna. i-am cam dat de inteles ca si eu simt la fel, pentru ca asa e. Am iesit cu el afara sambata seara, m-a facut sa ma simt fff bine, vorbea foarte frumos, se purta foarte frumos cu mine, fata de baiatul X. Cat am stat cu el, simteam asa... ceva in interiorul meu, imi batea inima ff tare, si simteam ceva care simt si acum cand ma gandesc. Baiatul X a zis ca vrea un raspuns in seara asta. Ce sa fac? Multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Păi tu ar trebui să decizi ce e mai bine pentru tine în funcţie de ce simţi, îmi dai impresia că ne pui pe noi să alegem în locul tău. Oricum, se spune că dacă primul, în cazul ăsta, X, ar fi fost suficient de bun, nu te-ai mai fi uitat la al doilea, Y. Deci eu zic că Y e mai ok, mai ales că te face să te simţi bine în preajma lui, şi din câte înţeleg, începi să te îndrăgosteşti de el. Oricum, decizia îţi aparţine, baftă!

3 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Pai e bine sa ramai cu cel care te face sa te simti bine, cu cel pentru care simti ceva. asa sa fii cu cineva doar de mila si sa te gandesti cum ar fi fost daca erai cu celalalt, nu? funda?

| DeiaKiid a răspuns:

Cu 'y'. Daca te simti mai bine cu el. Probabil 'x' nu stie ce a avut.

| Florin85 a răspuns:

Stai k baiatul y dk se poarta frumos k tine