| CASTRAVETE112 a întrebat:

Am facut o cu prietena mea de nici macar o saptamana. Am facut o de 3 ori.
Ne am protejat. Nu cred ca este risc de sarcină dar o doare sub burtă. Și a zis ca azi ii era greață. E o simptomă ca e însărcinată? Asa de repede apar?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sub burta o poate durea si daca este constipata!
Iar daca ati avut intotdeauna sex protejat, nu-i cazul sa te gandesti la vreo sarcina, ca-i imposibil sa se produca asa ecva.
Greturile apar si daca a mancat ceva aiurea si daca este prea obosita sau stresata, deci, nu-i cazul sa se puna pe seama unei sarcini, care-i practic imposibil sa apara orice semn de sarcina, inainte de 3 saptamani de la fecundare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea aparuta in zona abdomenului inferior deasupra Muntelui lui Venus si a zonelor adiacente vulvei, poate fi urmarea celor 3 acte sexuale in cazul in care au fost mai lungi si...''furtunoase''. big grin Fiindca au fost protejate si reiese ca nici nu au existat probleme cu protectia folosita, reiese ca formarea sarcinii in aceste conditii devine imposibila chiar si in cazul in care actele sexuale au fost intretinute in perioada fertila a ciclului menstrual. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii ca in primele 4-5 saptamani este imposibil sa existe ''simptome de sarcina''. Unicul ''simptom de sarcina'' care poate sa apara in cazul in care se formeaza sa instaleaza in uter o sarcina, o reprezinta lipsa sangerarii menstruale. Multa sanatate!

| ywar a răspuns:

I-ai dat-o salbatic, nebunule! Ce barbat esti!

| elaventurero a răspuns:

Nu e nici o problema. Dacă ați folosit sfântul prezervativ ceea ce recomand cu căldură oricând, oriunde cu oricine poți sta liniștit. Oricum simptome precum greata ci alte cele nu apar atât de repede daca ar fi însărcinată.