| HdmdndnDavid18 a întrebat:

Bună!
Am făcut dragoste cu prietena mea acum 5 zile protejat…de 2 zile o doare sub burtă și i este greață…poate fi însărcinată?…. prezervativul nu s-a rupt sau fisurat…precizez ca ea a fost virgină și am fost puțin cam tare cu ea….

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Tu crezi că ea în 5 zile a rămas însărcinată?
Din moment ce v-ați protejat și nu s-a întâmplat vreun accident, de ce să vă faceți griji?!
Durerea de burtă și greață nu sunt simptomele sarcinii întotdeauna. Acestea sunt normale. Dacă are amețeli, greață sau nu mai știu ce alte dureri, asta nu înseamnă automat că va este însărcinată.
Dacă sunteți în stare să treceți la sex, ar trebui să fiți responsabili și documentați la acest capitol, din toate punctele de vedere!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur. Ai dat ca ghiolbanu in ea pana i-au aparut dureri. Ar trebui sa mearga la un control ginecologic. Pot fi probleme interne.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal sa o doara burta si sa aiba greata daca tu ai fost dur cu ea.

| Goete a răspuns:

Bineinteles ca poate fi insarcinata.
Tu ne-ai povestit doar faza cand TU ai ***-o

| Goete a răspuns:

Poate fi insarcinata.
Nu uita ca nu esti tu singurul care o poate lasa insarcinata.