| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, am facut sex cu iubita mea cand era la ovulatie.A fost facut protejat, prezervativul a fost verificat dupa act si nu a fost spart sau fisurat.Insa ciclul ii intarzie deja de 5 zile.Ea acum o luna i-a venit mai devreme.Sa fie oare vreo dereglare hormonala sau sarcina?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asa am rămas și eu însărcinată cu fiul nostru de 5 ani. Soțul eu glumea ca vom schela de nasi pe cei de la durex. Rata de protecție a prezervativul ui folosit corect e 99%.1 % sunt șanse sa aibă loc scurgeri imperceptibile pe lângă. Dacă tot va iubiți si e însărcinată fii bărbat adevărat, Ia- o de nevasta și creșteți împreună copilul.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Heheh... eu zic să te pregătești de viața de tată, ești pregătit să devii bărbatul în casă și să aduci bani în casă? rolling on the floor

| IreneeDiana a răspuns:

Dacă întârzie mai mult de 10 zile e posibil.
Ori o infecție urinară, ori un chist …ori însărcinată.
Sa facă un test de sarcina dimineața cu prima urina.