| ViperS16 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la prieten la prieten. Sunt intro relatie de aproape un an. Si prietena mea vrea sa isi continuie studile peste hotare acum in toamna. Ce spuneti o sa mai tina relatia? Eu nu vreau ca ea sa plece. Ce trebuie sa fac ca sa nu plece, ce sfaturi imi dati voi?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca trec 6 luni si nu te paraseste poti sa dai acatiste la biserica dar nu cred. Vorba populara "ochii care nu se vad se uita" a avut dreptate in 90% din cazuri.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate urgent trebuie sa va despartiti si sa va concentrati pe admiterea la UNIVERSITATI DE PRESTIGIU nu la dragoste, va asteapta studentia, perioada in care veti strabate cat mai multe cearsafuri, va imbatati faceti chefuri in camin, bagabonteala maxima, relatii sunt in toate tomberoanele, studentia o traiesti o singura data.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu ai nici un drept sa o opresti in a-si forma o cariera, cariera ii va aduce mancare pe masa, nu tu.

| alexutza222 a răspuns:

Cel mai probabil va veti desparti indiferent de ce vei face tu. Distanta isi va spune cuvantul. Nu ai ce face si nici nu ar fi corect sa o opresti pe prietena ta sa plece la studii. In calitate de iubit, chiar daca suferi trebuie sa te gandesti la binele persoanei iubite si sa o sustii chiar daca iti va fi greu.

| Florentina9210 a răspuns:

Relatia la distanta: CEA MAI MARE PROSTIE!