| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema serioasa. De vreun an jumate asa nu am mai avut niciun crush. Adica pur si simplu nu am mai avut vreo fata de care sa imi placa cu adevarat. Doar cum vad o fata frumoasa pe strada ma indragostesc de ea, apoi vad alta si o uit pe cealalta si imi place de asta si tot asa. Adica nu am mai avut asa pe un crush stabil. Ce-i drept nici nu am mai avut asa de cine sa imi placa.
Sunt la liceu in clasa 9 si aparent la mine in clasa sunt doar 2 tipuri de fete, care culmea sunt cam ca in filme: cele care sunt cochete, fumeaza sunt bad girl si atragatoare si cele tocilare, plictisitoare care au cosuri si sunt urate. Eu sunt un fel de tocilar al clasei, dar nu imi place sa stau printre tocilare/tocilari. Nici de fetele acelea,,smechere" nu imi place pentru ca ele isi iau palme peste fund, sunt trase de par, merg prin cluburi si danseaza lasciv, etc. Adica mai pe scurt nu prea am de cine sa ma indragostesc desi simt aceasta "chemare".
O mica "problema" daca se poate numi asa, este ca in clasa a inceput sa ma placa una dintre fetele,, smechere", si oricat de mult si mie mi-ar placea si mie de ea(pentru ca are un trup suplu si e sexy sincer sa zic) pur si simplu nu ma pot impaca cu ideea ca ea a mai avut si alti baieti inainte. Adica nu prea multi, dar in fine.
Eu sunt cam pretentios cand vine vorba de iubita, adica vreau sa nu mai fi avut pe nimeni inainte, sa fie draguta, frumoasa, sexy, sa ia note mari, sa fie amabila, intelegatoare, sa fie blonda, sa nu vorbeasca cu toti baietii de prin clasa si sa fie cuminte in primul rand.
Adica e ceva cam ciudat. Voi ce credeti? Ce sfaturi imi dati? Oare ar trebui sa ma bag cu fata aceea din clasa(cu riscul ca ne vom desparti si cu jena--jena ce e posibil sa fie doar in capul meu--de a sti ca a mai fost si si cu altii)? Voi ce ati face in locul meu?
P.S. inainte sa ma luati voi aia cu,, cum sa ai iubita in clasa 9" sa stiti ca mie mi-au aparut cosuri din clasa 4, barba din clasa 6 si sunt printre cei mai inalti din clasa, adica se poate zice ca am avut un fel de adolescenta mai precoce, deci sunt destul de matur pentru relatii.
FUNDA!+

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să umbli cu o fată doar de dragul de a avea o relație.
Încă ai timp să întâlnești fata visurilor tale.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Pai si oare chiar exista o fata pe lumea asta care sa fie asa? Chiar mi-e teama sa nu o gasesc crying(

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

O să găsești!

| Emma30555 a răspuns:

Poate nu ai tu în clasa dar sa ști ca sunt și fete frumoase și cuminți doar ca nu în clase asa mici, sau nu ai întâlnit tu, deci la timpul potrivit va apărea. Dacă ție nu îți place de fata aceea pentru ca nu e genul tău nu trebuie sa fii cu ea deși la vârsta ta cred ca mai degrabă vrei sa experimentezi nu cred ca e timpul sa te îndrăgostești. Faci ce simți și pe parcurs vei vedea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ma mai gandeam ca sa ma combin cu fata asta(dar mi-am dat seama ca mai bine nu as face-o) si pentru ca foarte multi baieti o adora si s-ar bate pentru ea

| EvilMayDie64 a răspuns:

Salut. Interesanta poveste... Multi o sa te judece dupa varsta din moment ce pui o intrebare de genul, mno, oamenii sunt conservatori, se adapteaza mai greu cu faptul ca asta e realitatea printre tineri acum. Cand eram la 15 ani, si eu am avut multe relatii complicate (e unul dintre motivele pentru care acum prefer sa fiu singur, 5 ani mai tarziu, in fine).

Trecand la problema... Bun, deci la inceput spui ca nu ti-a mai placut de nici o fata, si asta de mult, si asa, dintr-o data, ai o fata care te place si nu stii daca sa fii cu ea sau nu. O intrebare: esti chiar asa disperat dupa o relatie incat sa iti incalci princiipile? Ai spus ca tie iti place o anumita categorie de fete, si din ce citesc eu aici, e clar ca nu-ti place de tipa asta. Din proprie experienta iti zic, cand te bagi pe combinatii cu fete pe care nu le placi, se termina urat. Deci, mno, te sfatuiesc sa nu te bagi, pentru ca jena asta a ta cu faptul ca a mai avut baieti inainte s-ar putea sa strice totul. Faci cum crezi, eu ti-am zis.

| anonim_4396 explică (pentru EvilMayDie64):

Asa am sa fac. Multumesc mult!
Aceasta,, disperare" este cauzata de faptul ca poate niciodata nu o sa o gasesc pe fata visurilor mele crying((

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumea e mare, sunt 7 miliarde de oameni pe planeta. Poate undeva exista o fata care sa fie ezact asa cum ai descris-o acum.