| Stefancalin1997 a întrebat:

Am o relatie de o luna jumate cu o fata care lucreaza cu mine la serviciu, problema e ca ea are facultatea si eu am doar liceul terminat ( n-am luat bacul), era superficiala inainte, spunea ca vrea un baiat cu bac-ul absolvit, asa s-a indragostit de mine, ea urmeaza sa dea examenul de licenta, sa devina cadru didactic.
Ce ma framanta pe mine e diferenta de studii, adica o iubesc dar nu stiu ce simte ea pentru mine, daca o sa ne tina relatia asta mai mult timp ma gandesc sa nu imi reproseze ca de ce nu am luat bac-ul sau sa fi dat la o facultate. Mi-e teama sa nu ii fie rusine cu mine.
Multumesc.

7 răspunsuri:
| Scriudraiver a răspuns:

Daca te iubeste, o sa te incurajeze sa-ti gasesti un job, la care sa mergi regulat si sa fii platit regulat. Cat despre rusine, atata timp cat arati decent si stii sa vorbesti corect, nu o sa apara probleme

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te impiedica absolut nimeni si nimic ca deocamdata sa urmezi cursurile unei scoli postliceale si daca te va duce capul sa dai si bac-ul si sa faci o facultate daca chiar neaparat zor nevoie mare vrei ca si tu sa ai o diploma de studii... superioare. Bafta!

| Gofigi a răspuns:

Iubirea nu are nevoie de școală sau de diplome are nevoie de 2 persoane!

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei safii cu ea invata pentru Bac, da Bacul si promoveaza-l si atunci nu vor mai fi dubii ca nu va sta cu tine.

| mgtow a răspuns:

Bagai in cap ca nu tine de un carton insignificant treaba intre voi. Aia are problemele ei daca se gandeste la unu cu studii

| RAY a răspuns:

Si tu nu poti oare,ce te opreste,ok in prezent nu ai, dar ce facem stagnam, progresezi, poti da bacul, inveti si il iei, in fiecare zi 2 ore si inveti si il dai in toamna si gata cu drama,nu o faci pentru ea,pentru tine, fetelor le place barbati care au un scop,te va iubi mai mult,nu arata ca iti pasa =slabiciuni, ele vor un barbat hotarat, indiferent, arogant, nu un beta pampalau, plangacios

| Beyou799 a răspuns:

Mai bine inveti sa iei si bacul si poate urmezi si o facultate, daca chiar tii la ea, poti face orice pentru ea, daca nu...ei bine, ea daca te iubeste, va ramane cu tine o perioada, dar dupa ce va casatoriti...o veti duce mai greu probabil si da, vor exista si certuri si poate la suparare o sa-i mai scape si acest aspect. Gandeste-te si la viitorul tau si la al ei alaturi de tine daca tii la ea.