| bogodagan a întrebat:

Daca am terminat facultatea fara examen de licenta, am facut lichidarea si am o adeverinta in care spune ca am absolvit facultatea dar fara examen de licenta, ma pot angaja cu contract de munca cu statutul de studii superioare?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să fii angajat şi plătit cu studii superioare trebuie să ai diplomă de facultate cu licenţă, nu fără.
În conseţinţă vei primii o funcţie şi un salariu pentru studii medii.
Dacă nu ai licenţa luată este ca şi cum nu ai făcut facultatea.
Pa, pa.