| uzumymw68 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare am facut sex protejat cu iubita mea si dupa ce am scos prezervativul nu m-am sters pe penis dupa aproximativ 12 ore am facut iar sex dar am facut timp de un minunt fara prezervativ, dupa l-am pus. intrebarea este ar fi putut exista un sprematozoid pe penis in momentul acela cand am penetrat putin fara prezervativ?

dau funda plus vot

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe penis nu, dar pe uretra posibil sa mai fi fost. Oricum orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina.

PS. 12 ore dupa sex si tu tot nu te ai spalat?

| ksuper31 a răspuns:

Spermatozoirii mor dupa cateva minute, maxim, odata ce au facut contact cu aerul. Asteapta o luna si daca nu-i vine ciclul: felicitari, te alegi fie cu un bebelus, fie cu un avorton!
Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi sigur ca se elimina toata sperma ramasa in uretra este recomandat sa se produca mai multe urinari. Exista posibilitatea ca intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra sa fie eliminata si in cazul unei singure urinari daca acreasta a fost mai consistenta si cu jet puternic si constant.Deci s-ar putea sa fie ca la loterie laughing Depinde de noroc dar asta DOAR in cazul in care partenera ta era in perioada fertila. Daca sexul a avut loc in afara perioadei fertile, teoretic poate patrunde in vaginul femeii orice cantitate de sperma cu spermatozoizii aferenti. In lipsa unui ovul viabil in uter, acestia indiferent de numarul, lor nu au ce fecunda. Intrebarea care se naste se poate reduce/rezuma la posibilitatea existentei unui ovul si nu la existenta unui spermatozoid. Bafta.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fi fost spermatozoizi activi si sa ai surpriza sa fi ramas gravida.

| uzumymw68 explică:

Pe uretra nu are cum sa fi mai ramas am urinat cu 7 ore inurma