| EduardGrigore a întrebat:

Am avut un contact sexual protejat cu iubita mea.Aceasta mai avea 4 zile până la ovulație. Am ejaculat in interiorul ei, in prezervativ. După ce am scos penisul cu grija, am observat ca prezervativul se miscase(in sus) aproximativ 0.5-1 cm. După ce l-am scos de pe penis, l-am verificat cu apa, acesta NU era spart.
Există vreun motiv de ingrijorare?( tin sa menționez ca după ce am ejaculat, m-am mai mișcat foarte putin, maxim 20 de secunde, penisul era incă in erectie)
Se poate să fii iesit ceva pe la inelul prezervativului?

Răspuns Câştigător
| Educatiasexuala a răspuns:

Nu, cât timp folosiți prezervativul in tot actului sexual nu trebuie să vă fie grijă. Si pentru viitor nu trebuie să puneți apă in prezervativ să vedeți dacă s-a spart, prezervativele când se rupe este foarte vizibile nu este doar o mică gaură? /Dr. Beatrice

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-a iesit nimic. Nu au fost prosti aia care le-au proiectat.

| Sofer a răspuns:

Nu avea cum sa iese. Niciun semn de îngrijorare sau de sarcina.

| popik50 a răspuns:

Nu este nici o problema, ele sunt testate, mai ales daca sunt fabricate de o firma ok. Nu va iesi nimic pe la inelul prezervativului. Cele mai dese accidente sunt cele in care se sparge prezervativul, dar asta se intampla si daca este utilizat necorespunzator