| Corsi a întrebat:

Salutare, TPU. Am si eu o problema in legatura cu o fata.

Sa incep cu inceputul. O stiu de aproximativ o luna. Ea e o fata care pune repede la suflet si pune aproape orice la suflet. Cateodata mai plange cand isi adunce aminte de fostul ei prieten sau cand se ia cineva de ea.

Sa va spun cate ceva despre mine. Sunt amuzant cat de cat, adica o fac sa rada. Nu mereu dar o fac. Ii dau sfaturi, ii fac si complimente.

Azi am jucat jocuri cu alti prieteni de ai mei si de ai ei. [ Fete si baieti ] Dupa ce s-a mai acomodat un pic, am ajuns intr-o situatie in care ea trebuia sa imi puna mie o pedeapsa. Spunea sa aleg o fata si sa o pup, chiar daca erau doar 2 fete, ea si cu inca o prietena de a ei. Eu m-am gandit asa. A spus sa aleg eu una pentru ca nu a avut curaj sa spuna sa o pup pe ea. Daca nu voia sa o pup putea spune direct [ Pup-o pe Andra, Andra e cealalta fata ]. Am mai jucat ceva timp si ne-am decis sa jucam un joc cu saruturi, dupa care am spus ca ma duc pe afar. Ea m-a luat de mana si a incercat sa ma traga, sa ma faca sa raman. Am mai luat-o odata de mana si imi mangaia mana cu degetul mare.

Eu cred ca da cateva semne ca ma place, dar are prieten. Si nu cred ca trecut peste despartirea de acum cateva luni. Deci ea sta cu un baiat dar nu l-a uitat pe fostul ei prieten.

Ieri am intrebat-o daca ma place si a spus ca nu.Eu i-am spus ca o plac. Eu nu stiu ce sa mai cred. Chiar acum cateva zile a plans putin pentru ca au adus niste baieti vorba de fostul ei iubit. Ieri dupa ce i-am spus ca o plac ne-am certat putin. Nu vrea sa mai voreasca cu mine.

Ce pot face?
De ce ma refuza?
Cum o pot cuceri?
Ma place sau nu?

2 răspunsuri:
| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Buna. Cred ca nu a trecut peste acea despartire, dar mai mult ca sigur te place. E ceva dragut din partea ta ca incerci sa ii stai alaturi, ca o faci sa zambeasca. Eu as zice ca sunt 50% sanse sa te placa. Poate ca mai tine inca la prietenul ei, dar si tu esti important pentru ea. Si sigur ca minte, vei vedea ca dupa o zi sau doua iar vrea sa vorbeasca cu tine. P.S Cumpara-i o floare si incearca ca vorbesti deschis cu ea, intreab-o de ce plange. Ceva nu e clar, daca tine mult la prietenul ei, nu ar trebui sa vrea sa stea cu tine cand o faci vesela. Povesteste cu ea. FUNDA?

| Corsi explică:

Dupa ce i-am spus ca o plac si ea a spus ca nu ma place, m-a intrebat daca vrea sa ramanem prieteni si eu am refuzat si s-a suparat pe mine. Nu mai vb cu mine si ce e ciudat dupa ce i-am spus ca o plac a-a mirat a spus : " Minti. Pe bune?"