| 1234Anonim1234 a întrebat:

As vrea sa va povestesc, o intamplare din care am ramas surprinsa si marcata(in mod placut). In noaptea de 21-22 septembrie(2012) in jurul orei 00:00.00:30 am fost la Real in Bucuresti,Vitan, impreuna cu doua matuse sa facem cumparaturi.Plimbandu-ma prin magazin observ un baiat,frumos,inaltut,bine facut,cu un chip angelic si trasaturi frumoase,tuns scurt scurt,imbracat intr-un tricou rosu cu o vesta(culoarea mustarului daca imi aduc aminte bine). Statea de vorba cu o doamna/domnisoara bruneta si inca un barbat aproape de caserie pentru o ora, o ora jumate cu aproximatie.Am facut schimb de cateva priviri intense,eu nu mai imi putea lua ochii de la el pur si simplu m-a eclipsat.M-am tot plimbat prin zona unde era el gandindu-ma sa merg sa-i spun ceva,orice,pentru ca stiam ca daca nu o voi face voi ramane cu constiinta incarcata si imi va ramane in imagine pentru mult timp.Din pacate nu am avut puterea sa o fac. Dupa ce am terminat cumparaturile si am plecat spre parcare,au plecat si ei odata cu noi, pana sa ajungem la masina(masina noastra fiind aproape de masina lui)am mai facut schimb iar de cateva priviri.Cand am plecat din parcare am mers usor pe langa el si s-a uitat foarte atent la mine simtind ca ar vrea sa ma opreasca sa-mi vorbeasca dar nu s-a intamplat.Din noaptea aia eu nu mi-am mai putut lua gandul de la el iar a doua zi am fost din nou la Real la aceeasi ora cu gandul ca poate il voi revedea si ii voi putea vorbi dar nu era.De atunci oriunde ma duc prin Bucuresti ma gandesc ca poate il voi revedea pentru ca mi-a ramas imprimat in imagine, in gandurile mele.Nu stiu ce as putea face sa il revad, as posta in mai multe locuri intamplarea cu gandul ca poate va vedea intr-o zi si vom putea vorbi.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Chiar as avea nevoie de un sfat sau orice indiferent daca e critica sau nu eu ma multumesc.Sincer am nevoie de voi.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa-l intalnesti din nou tot atunci cand nu te astepti

| Ea12345 a răspuns:

N-ai avut curaj sa-l opresti, sunt slabe sanse sa-l mai revezi vreodata! O clipa de lasitate poate insemna o viata de regete!

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Buna!
Mi s a intamplat si mie chestia asta.Sti cum se zice, speranta moare ultima.Ideea e caytebuie sa il uiti pur si simplu.Ia ti gandul de la el.Preocupa ti mintea cu altceva. Pune ti ideea asta in minte:
in cazul in care o sa ne reintalnim, poate ne vom vorbi"
Nu e neaparat azi, maine, poimaine.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat