| RaNdY3 a întrebat:

Deci, am o problema destul de complexa.Sa o luam cu inceputul:
Deci, in urma cu aproape 3 ani [aveam 11 ani pe atunci] m-am indragostit nebuneste de o fata pe nume Bianca, cum am facut ca am fost impreuna 1 an, cu ea am invatat ce este iubirea.Deci tineam enorm la ea.
Dar peste un an din relatie am simtit ca ceva s-a rupt. Dar eu tineam la ea, mai putin dar tineam.
Iar in prezent, dupa 2 ani de depsartire, Bianca a fost impreuna cu cei mai buni prieteni ai mei, va dati seama cum ma simteam, adevarul este ca si eu am incercat sa nu sufar batundumi joc de ea intr-un fel...prin diferite fapte, injurii.
Deci acum Bianca nu ma mai atrage de loc, dar acum 2 zile, cel mai bun prieten al meu s-a cuplat cu cea mai buna prietena a lui Bianca.
Si eu stand mereu cu prietenul meu clar ca si Bianca statea cu prietena ei...
Eu ma simteam in largul, meu adica nu ma atragea nimic la ea.
Dar prietenul meu imi tot spunea sa ma recuplez cu ea [si el a fost cu Bianca..ironia sortii] asa...si eu prin tampenia mea am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, ea a accpetat bucuroasa dar eu nu simt aboslut nimic pentru ea...
Astazi am fost eu imptruna cu Bianca si cei 2 la plaja...Bineinteles ca acolo ne-am sarutat, etc etc, dar eu simt ca innebunesc asa straight face, nu vreau sa ii spun asta in fata deoarece cu ea am invatat ce este iubirea cum am mai spus. Mi sa-r rupe sufletul daca as vedea-o suferiind.
Deci va rog un sfat, simt ca inebunesc...
Scuzati greselile grmaticale dar nici tastele nu le mai pot apasa in situatia in care sunt.

Răspuns Câştigător
| ღღღFloryღღღ a răspuns:

Parerea mea e ca tu o iubesti si nu o iubesti esti undeva intre vrei sa te depsarti de ea dar nu vrei sa sufere.cred ca in perioada aia de 2 ani in care nu ati mai fost impreuna iar ea s-a cuplat cu prietenii tai cred ca totusi mai tinea la tine incercand sa te uite combinandu-se cu prietenii tai pentru ca altfel nu mai accepta si a2a oara sa fie cu tine si in legatura cu despartirea ar fi bine dupa parerea mea sa-i spui in fata ce simti chiar daca asta o sa doara dar sa-i promiti ca o sa ramaneti in continuare prieteni.Mult succes si sa revii cu amanunte!

5 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Sodoma si gomora.

| RaNdY3 explică:

Flory multumesc pentru sfat...ai nimerit oarecum niste chestii.
Am unele momente cand vreau sa o sarut foarte tandru, si altele cand vreau sa plec cat mai departe de ea.
Nu vreau sa-i spun nimic inca in fata, mai astept cateva sfaturi.

| RaNdY3 explică:

Mda...situati s-a cam dat peste cap.
Dupa cum am zis nu am vrut sa-i spun eu in fata, asa ca am rugat un prieten sa-i spuna frumos si azi dimineata imi lasa massul asta "Ingeras Rebel: daca tot nu mai vrei sa fii cu mine trebuia sa imi spui mie nu la altcindeva."Deci trebuie neaparat sa vorbesc cu ea...bine, relatia a tinut 1 zi, dar teoretic 1an.
In fine, multumesc pentru sfaturi.

| 123456789radian a răspuns:

Incearca sa o faci pe ea sa nu te mai placa...