| Marian1948 a întrebat:

E o urgenta si va rog sa fiti seriosi.
E posibil ca o fata sa si piarda virginitatea introducandu i doar un deget sau 2? Mai tarziu ia ccurs sange.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu cu degetul se pierde virginitatea, ci cu o puță.

| Holiday a răspuns:

Virginitatea e inteleasa diferit de catre diverse persoane, asa ca nu e relevant asta.
Cert este ca prin aceasta actiune este posibil sa se fi produs deflorarea, respectiv ruperea himenului.

| Marian1948 explică (pentru Holiday):

Deci e posibil sa isi fi pierdut viginitatea? Eu stiam ca ea se pierde la primul act ..nu asa usor

| Marian1948 explică (pentru Holiday):

Eu stiam ca pierderea virginitatii este doar dupa primul act sexual nu asa usor.

| Holiday a răspuns (pentru Marian1948):

Si-a "pierdut" doar integritatea himenului. Bineinteles ca orice introducere de obiecte, inclusiv degete poate duce la deflorare.
Cu virginitatea e alta discutie. In principiu pierderea virginitatii la fete inseamna act sexual vaginal, dar exista si alte conceptii privind asta.