| OsOcAr a întrebat:

E posibil de aflat daca ai tuberculoza prin analiza de sange din vena si din deget

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
prin sange si prin sputa..acea secretie din gat
O seara bunahappy

| OsOcAr explică (pentru caramela):

Mersi mult pentru raspuns ca tusesc deja de vreo 4 luni si am fost la medic si am dat sange din deget si nu am nimic acum am dat din vena si degraba vin rezultatele si retraiesc sa nu am tuberculoza (se lecuieste greu si voi ramane clasa(sunt la scoala))

| caramela a răspuns (pentru OsOcAr):

Dar o radiografie pulmonara nu ai facut? nu e de joaca..crede-ma ca stiu ce vorbescstraight face
Multa sanatate si ai grija de tinehappy

| OsOcAr explică (pentru caramela):

Pai medicul mea spus ca nu-i nevoie

| caramela a răspuns (pentru OsOcAr):

E posibil sa fie o raceala puternica si trebuie un tratament pe masura.
daca nu esti multumit de medic, poti cere parera unui alt medic.

| OsOcAr explică (pentru caramela):

Pai am cerut am fost la alergolog(care mi-a dat indreptare la analize)pediatru, si primul medic medic de familie

| PedoBarbie a răspuns:

Da.

| Seepty a răspuns:

Da

| Trrranquila a răspuns:

Pentru a afla dacă ai tuberculoză se face o analiză numită quantiferon. Sângele se recoltează din venă.