| CrystyanSpeed a întrebat:

Eu inainte ma masturbam si vreau sa scap de acest pacat.Intrebarea mea este: Ma pot impartasi cu acest pacat? Sau trebuie sa ma spovedesc inainte?

Răspuns Câştigător
| TheSpecialOne a răspuns:

Nu's eu popa da cred ca trebuie spovedit...

5 răspunsuri:
| niki a răspuns:

Cine ti-a zis tie ca masturbarea e un pacat? si cati ani ai de vrei sa te impartasesti? hai sa fim seriosi.nu mai esti un copil nevinovat...

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu ai voie sa te impartasesti inainte sa te spovedesti...

| CrystyanSpeed explică:

Am 14 ani.Sa inteleg ca trebuie prima oara sa ma spovedesc?

| buterfly a răspuns:

Pai inainte sa te impartasesti trebuie sa te spovedesti mai intai!
Daca crezi ca nu o sa poti sa-i spui aces lucru, preotului de la biserica pe care o frecventezi si poate iti este rusine du-te la un alt preot care nu te cunoaste!winking

| nitzaroberto a răspuns:

Chestia cu masturbarea nu poti scapa prima oara iti este rusine sa te duci la preot dar ai sa vezi ca pe parcurs o sa te lasi de masturbare