| alex076super a întrebat:

Salutare TPU

imi place de o fata de la scoala dar nu stiu cum sa fac sa aflu daca si ia ma place?
cum sa aflu?

funda

Răspuns Câştigător
| eusicumine98 a răspuns:

Sunt mai multe modalitati, depinde de caz:
1. Daca va cunoasteti si sunteti prieteni buni poti merge frumoas la ea si sa vorbiti deschis si sa o intrebi.
2. Daca va cunoasteti dar nu vorbiti prea mult poti sa te bagi mai mult in seama cu ea si la fel, sa vorbiti deschis sau sa pui pe cineva sa o intrebe pentru tine (asta e cea mai usoara metoda dar nu garantez ca ea chiar va spune adevarul big grin)
3. Daca nu va cunoasteti atunci ar trebui sa faci anumite chestii, cum ar fi sa te izbesti "din greseala" in ea sau sa ii piedica sau sa ii zambesti si sa vezi cum reactioneaza sau daca aveti prieteni comuni incearca sa stai in grupul ei de prieteni.
Alt ceva nu vad ce ai putea face happy.
Mult succes cu aceasta fata >big grin

2 răspunsuri:
| lipitoOarea a răspuns:

Pai...te duci la ea si ii spui ca o placi. Dupa cum va reactiona o sa iti dai seama.

| Milii a răspuns:

In primul rand sa inveti limba romana