| darius99 a întrebat:

Este o fata la scoala si nu stiu daca ma place ca si eu o plac cum aflu sau eu sa-i spun?

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eu spun sa ii zici! Si eu am avut tot acelasi lucru. I-am zis adevarul la un baiat si si inca acum sunt cu el. Spune-i!

| kattya96 a răspuns:

O sa-ti dai seama din felul in care se comporta. Cum iti zambeste atunci cand se uita la tine, trebuie sa vezi tu macar un detaliu ca sa-ti dai seama. Fii atent facem asa, la scoala nu o mai bagi in seama treci pe langa ea daca iti zice ceva ii raspunzi dar nu asa cu zambetu pe buze, de ex iti zice ea : Buna nu mai saluti lumea.
si tu ii zici : A buna. ii zambesti asa mai monoton si pleci, daca se tine dupa tine sau daca te mai intreaba ceva inseamna ca te place. Nu neaparat sa te intrebe in momentul ala insa fie iti dai tu seama daca te place si cand iti dai seama vei stii daca e bine s-o intrebi sau nu.
SUCCES happy

| gigiro a răspuns:

Da, poti sa-i spui, dar frumos, cu cuvinte alese. Tu poti sa-i spui : draga X, ieri, in toata marea de elevi, tu erai singura care parca stralucea. Mi-a placut tare mult de tine.cum arata-i, cum erai imbracata. Mi-a placut totul la tine. Mi-ar face mare placere sa fim prieteni. Doresti si tu acest lucru?

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Intreaba`ti un coleg sau prieten din scoala daca cunoaste fata respectiva. Cere-i id-ul fetei, si vorbiti pe messenger.la a 2-3 convorbire pe mess. spune-i sicer.,, Sti... vreau sa-ti spun ceva...eu chiar te plachappy''. atunci dansa va spune.si eu sau. iti va spune ca nu apoi daca da raspuns negativ ii vei spune.,, ok dar vreau sa ramanem prieteni'' si nu cred ca o va deranja.Am trecut prin astawinking.
SUCCES.
Funditabig grin?

| Ciresikaaa a răspuns:

Pai o iei deoparte si o intrebi ceva de genu : in ce cls esti, sau imi dai id tau, te descurci tu mnowinking