| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Marius, am 15 ani, si eu am trecut printr-o perioada extrem de grea. Sa va spun povestea mea:

Totul a inceput acum 2 ani. Stăteam pe Facebook si am primit o cerere de prietenie de la o fata. I-am acceptat cererea, iar la scurt timp după am primit mesaj de la ea cu,, Bună! Ce faci? ". I-am spus,, Bine. Tu? " si tot asa am continuat sa vorbim si sa ne cunoastem mai bine. Dupa o săptămâna cand ne-am cunoscut mult mai bine, am hotarat sa formăm un cuplu si sa fim impreuna. Totul bine si frumos pana anul acesta in Aprilie. Cam aici incepe poveste mai rea. Era undeva la ora 14.00. Ieșise de la liceu si se pregătea sa se întâlnească cu mine sa plecăm acasă de la liceu. Era la o distanță de aproximativ 500m de mine. Voia sa traverseze strada si in acel moment un nenorocit (Pentru ca om nu il pot numi), a lovit-o pe trecerea de pieton, iar... Ea a murit pe loc. Am trecut prin momente foarte grele. Am intrat in depresie. Am avut si cateva tentative de sinucidere. Dar, ce sa faci? Asta este viata! Viata merge inainte.
Iar aici incepe alt capitol:

De vreo 3 luni, simt o atractie destul de mare pentru baieti si... cred ca sunt Gay. Este ceva normal? Mai sunt astfel de persoane care au trecut prin asta? Va rog ajutati-ma cu un sfat. As dori sa vorbesc si cu baieti gay sa vad cum este sa fi gay. Ce simt ei? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Greu pentru tine dar, incearca sa treci peste aceste momente grele. Ideea cu gayii nu este buna. Incearca sa nu intri in randul lor. Cauta o fata cate sa te indeparteze de gay.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu ti se schimba orientarea sexuala de la o trauma dar cine ce strategie de ameliorare incearca creierul tau.

Poti cauta asociatiile MozaiQ si Accept, au consiliere pentru persoanel gay. Cel mai probabil ei te pot ajuta sa te decizi.

| wpetterssone a răspuns:

În corpul unui adolescent există numeroase fluctuații hormonale.
Uneori, atracția de persoanele de același sex este trecătoare, însă dacă acestea persistă? Sunt două variante: ori dai curs impulsurilor sexuale, ori nu dai curs impulsurilor sexuale.
Trăim într-o perioadă în care pornografia, care alimentează impulsuri sexuale. De când a apărut sextingul, tinerii sau chiar adolescenții își trimit între ei materiale pornografice proprii.
Materialele pornografice nu trebuiesc accesate, ele vin la tine fără să cauți un subiect anume pe Internet. Și pentru că există Internet, aici există cele mai multe materiale.
Efectul pornografiei asupra modului tău de a gândi este asemănător ca al consumului de droguri: creează dependență.
Pornografia te învață să fii lacom pentru că transformă oamenii în simple obiecte de plăcere.
Cei ce resping pornografia au un punct de vedere superior cu privire la sex.
Dacă vrei să intri în legătură cu cineva care are puterea de a te ajuta, descarcă aplicația HappyGraff din librăria cu aplicații. Scrie în secțiunea chat ceea ce simți. Vei primi un mesaj după câteva ore. Încearcă!
S-a lansat prima aplicatie mobila care ofera consiliere gratuita, direct de pe telefonul mobil http://www.116111.ro/descarca-aplicatia Tu ai incercat-o?

| Jay1 a răspuns:

Nu e normal! Gaseste-ti o fata care iti place, nu mai gandi prea mult si mergi direct la ea.

| Flammachiu a răspuns:

Cred ca ai fost asa de atasat de ea in cat nu poti sa te apropi de alte fete sentimental si bro love is there for u dar bro love e doar bro love doar pentru ca prieteni au fost alaturi de tine si din astea nu inseamna ca esti gay ca ii placi mai mult nu ai putut trece mai departe de faza cu fosta si nu te poti apropia de alte fete asa de mult cum te poti apropia de baieti atata tot dar da e groasa si tragic trebuie sa incerci sa treci peste sunt si alte fete super ok numa trebuie sa le observi si sa iti deschizi usile

| YzzoVlădoi a răspuns:

Ce să spun nu am cuvinte dar e o poveste frumoasa