| lilith16 a întrebat:

Te-ai gandit vreodata la sinucidere? Ai avut tentative de sinucidere? Daca da, de ce?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Macar voi muritori aveti posibilitatea de a va sinucide, eu sunt nemuritor, nu am posibilitatea asta, asa ca pretuieste timpul tau ca e unicat, am avut cand m-a parasit Așerah

| Freya1 a răspuns:

Da.
Am avut depresie (oricum cred ca revine) si atunci m-am gandit ca asta e singura solutie pentru a nu ma mai chinui nici eu si nici pe altii pe langa mine.
Din ce cauza am avut acel gand? Pai din aceias cauza din care am facut si depresia, adica pe baza de stres, neputinta si boala.Eu sunt o persoana foarte energica si cu speranta ca voi reusi in viata iar in momentul in care cad intr-o problema, boala, necaz ma demoralizez foarte tare si ma stresez pentru ca trebuie sa depind de altii.Nu suport gandul de neputinta si singuratate si asta ma face depresiva.

| RainmakerX a răspuns:

Sa ma sinucid eu NU, dar m-am gandit la sinucidere in general.

Persoanele care recurg la sinucidere au fel si fel de motive.
De exemplu pierderea cuiva drag, un esec in viata (despartire/examen), singuratatea, au o anumita boala, dar si motive idioate precum animalele de companie si jocurile.

| RobertMoon a răspuns:

Nu am avut tentative de sinucidere, o singura daca m-am pus in pielea unui bolnav incurabil si am ajuns la concluzia ca de cat sa mor chinuit de boala mai bine aleg sinuciderea.

| Justme1997 a răspuns:

M-am gandit, nu am avut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Din cauza acneei.

| immaBeast a răspuns:

In fiecare zi
Inca nu
Nu vad nimic interesant in viata, nu ma inspira nimic