| Yiruma a întrebat:

Era vara, aveam vreo 21 de ani, ea m-a lasat, a fugit cu altul pur si simplu m-a sters din viata ei, m-am gandit mult daca are rost sa postez povestea sau nu dar pana la urma am decis sa o postez desi imi tremura degetele pe taste. Am ajuns sa iau somnifere sa pot dormi si am trecut cu bine prin doua tentative de sinucidere, ce m-a ajutat sa renunt la sinucidere? Dragostea pe care i-o port simt cum imi curge prin vene, ea ma mai tine in viata si simt asta. Unde am gresit? Sincer nu stiu ma tot gandesc seara cand stau langa semineu, poate sunt o persoana prea dragastoasa din fire.Am ajuns sa fiu considerat nebun de catre toti prietenii chiar de membrii familiei am fost facut nebun si pishopat, nu mai am pe nimeni langa mine la 31 de ani si mi-au zis doctorii ca am nevoie de ajutor psihic. Zilele mele trec astfel, dimineata cafea, seara betie, plans, fumat. de fiecare data cand ma uit in oglinda imi aduc aminte de perioada aceea cand ma aranjam sa ies cu ea la suc pe afara, etc. mi s-a pus odata intrebarea daca mi-as da viata pentru ea si am raspuns ca as muri in cele mai groaznice chinuri doar sa o mai vad un minut. ce mi-a mai ramas de la ea? poza de la avatar pe mess care m-a si ignorat, fara sa-mi spuna un cuvant. Ma rog la Dumnezeu sa imi i-a durerea sa pot sa incep si eu o viata noua departe de locu' asta, dar in zadar.Sunt complet mort pe dinauntru dar banuiesc ca rost in viata nu mai am. traiesc ca o pasare fara aripi.Este o vorba care imi da putere, Fericirea ei e si fericirea ta. Multi dintre voi probabil nu stiti ce inseamna sa iubesti cu adevarat pe cineva; sa fii in stare sa faci orice pentru ea, dar totusi multi se regasesc in situatia mea. Tineri baieti nu va strica-ti viata ca mine, sa nu iubiti sau sa va dati sufletul cuiva fara sa o cunoaste-ti pe deplin. Imi pare rau daca am facut vreo greseala in timp ce eram intr-o relatie cu ea, degeaba o spun ca nu ma aude si nu m-ar intelege. Am tratat-o ca pe o regina, ba mai mult, m-am certat rau cu parintii pentru ea. Acum ma simt la capatul puteriilor dar unii prieteni imi spun ca mai am de trait mult si ca ar fi bine sa o uit. Daca nu am reusit in 11 ani de zile sa o uit mai are rost acum'?laughing e chiar amuzant. Mult respect pentru toti cei care se iubesc, daca as fii in locul vostru citind mesajul asta, as contacta pe loc persoana iubita si i-as marturisi cat de mult o iubesc si cate as face pentru ea.
Sotul ei, e sursa mea de inspiratie, de ce? Pentru ca are ceea ce eu vreau cel mai mult in viata asta. Sper ca intr-o alta viata, daca este, sa o duc mai bine, pentru ca am suferit destul aici.
Banuiesc ca sfaturi nu aveti sa imi dati, dar am incercat pentru ca alta optiune nu mai am, sunt la capatul puteriilor, dar daca totusi a-ti trecut printr-o asemenea perioada lunga de suferinta va astept sfaturiile cu mult drag! Va multumesc din tot sufletul ca v-ati pierdut timpul cu povestioara mea
Mult noroc in viata, si mai ales in iubire, ca e cea mai importanta de pe planeta
scuza-ti greseliile de ortografie

Răspuns Câştigător
| persseuss a răspuns:

S-a ridicat parul pe mine, e bine ca ai postat aici., te ai mai eliberat.nu trebuie neaparat sa gresesti tu cu ceva, uneori asa e facut sa fie, sunt femei si femei.caut-o pe cea aleasa tie si nu le incadra pe toate in acceasi oala, pentru ca ai sa intalnesti iubirea vietii tale si poate ai sa i dai cu picioru.imi aduce aminte de "dragoste in vremea holerei"-de marques, povestea ta.doar putini oameni reusesc sa iubeasca cu adevarat.RESPECT TIE.

| Yiruma explică (pentru persseuss):

Multumesc, dar stii, mi-a zis doctorul meu o vorba, cand stateam la spital si i-am povestit motivu tentativei de sinucidere, "DECAT FARA EA, MAI BINE PE NIMENI"
Am suferit prea mult sa pot renunta asa usor.

| Exilee a răspuns (pentru persseuss):

Ce-ar fi ca tu si dansul de 31 de ani sa va cunoasteti, sa vorbiti mai mult. Cu timpul cine stie... poate vom auzi ca veti organiza o nunta.
In fond, iubirea nu are o limita de varsta, nu-i asa? NU se poate ca el sa fie alesul inimii tale?thinking

54 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca asa ti-a fost scris ( sa zicem) si ca nu EA este aleasa?
Te-ai gandit vreodata ca asa a fost sa fie si poate ca, daca ramaneati impreuna ajungeati sa va certati, sa va urati unul pe celalalt?
Nu-ti cere nimeni sa o uiti! Nu trebuie sa o uiti( de ce ai uita lucrurile frumoase din viata?), dar sa fii realist, da, ar cam trebui!
Nu trebuie sa cauti alta! O alta iubire va veni singura, de va fi!
Tu trebuie doar sa TRAIESTI!
Ai trecut lent si chinuitor( asa ai vrut si ti-a placut) de la depresie la obsesie si viceversa!
Pacat! Viata e altfel...

| Yiruma explică (pentru мιнαɛℓα36):

Din pacate toti cu care am vorbit mi-au cerut prea mult. sa o uit. Am incercat 11 ani de zile, dar in zadar. Am avut o relatie scurta primii ani dupa ce a plecat, dar nu imi puteam lua gandul de la ea.Stau si imi plang singur de mila, gandindu-ma ce am ajuns sa fac, am luat o decizie mare: in viata asta ea este si va fi mereu aleasa vietii mele, orice s-ar intampla, oricine ce ar zice, nu pot schimba asta nici macar eu. Sper ca intr-adevar sa fie o alta viata, unde sa am mai mult noroc.Am sa incerc sa imi vad de viata mea, sa am grija de afaceriile tatalui meu, si sa nu-i mai dezamagesc
Multumesc mult de raspuns mihaela, multa fericire.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Yiruma):

Asa sa faci! Ocupa-te de viata ta! Ai atat de multe de facut...

http://www.youtube.com/watch?v=F-4wUfZD6oc

| Yiruma explică (pentru мιнαɛℓα36):

Am plans mult pe melodia asta, cand o ascult ma vad in ceata pierdut, si foarte trist.
Asa frumoasa era.
Imi vine foarte greu sa ma gandesc.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Yiruma):

Valeeeuuuu....sa cautam ceva mai vesel..RE-PE-DE.

http://www.youtube.com/watch?v=3SmClp8qZrw&list=PL08D249A6EE0D2D2A

Let it be! :)

| Yiruma explică (pentru мιнαɛℓα36):

E oklaughing il stiu pe Richard Clayderman
Multumesc de melodii

| Awesom a răspuns:

Ba tu esti obsedat de ea, prietene, ai nevoie de tratament psihologic.Dar de ce sa nu te duci sa cauti alte femei? Stai ca prostul la 31 de ani si inca o astepti chiar daca ea s-a casatorit cu celalalt? Te-ai atasat prea tare de ea si femeile nu suporta sa fie sufocate de prea multa iubire.Altceva te-a distrus psihic faptul ca te-a parasit, mi se pare ca ai psihoza care te trimite la sinucidere, care nu e o solutie.Pe lume n-ai decat o viata pretuieste-o grea usoara cum este ea.Au mai fost si altii in situatia ta parasiti asa pe neasteptate, cand le era lumea mai draga. Poate au bocit si ei un an doi dar au trecut peste pana la urma.11 ani? Daca erai matur reuseai sa treci peste ea.Pai barbatii adevarati daca sufera sufera in ei nu se plang tuturor.Succes

| Alexandru0007 a răspuns:

Iesi cu 10 fete si una din ele iti va placea sigurhappy daca nu, dati 32 de palme si repeta:sunt un prost

| johnyboy a răspuns:

Eu cred ca tu ai o problema frate! am trecut prin asa ceva, asa si? am bolit 6 luni, am p[lans, baut, fumat dar da-o draq ma, ea se distra prin cluburi si eu ce fac, imi stric viata? mars maaa! si uite asa, am iesit cu una, cu alta cu inca 10 si am gasit fata care mi-a scos-o din cap pe fosta... mint sa zic ca nu ma mai gandesc la ea, dar atat. eu cred ca, intr-adevar ai o problema grava cu cabina, 11 ani, hai ma ce draq, vorba aluia, ca doar nu e din aur, si chiar daca era, au pierdut altii averi ba baiatule, au pierdut frati, parinti, si tie ti-a ramas gandul la bucata de piz.zda, te omori pentru ea, cum ma sa faci asa ceva cand altii se roaga sa mai traiasca 6-7 luni pe pamantul asta (cu boli terminale ma refer )? esti prost tare, auzi tu, 11 ani! laughing))

| wolder a răspuns:

Imi place enorm de mult cum povestesti si te admir ca nu ai avut greseli gramaticale.
Imi pare rau ca treci prin toata aceasta drama cu 3 minute inainte credeam ca daca eu am trecut peste o relatie care a durat 2 ani si altii pot trece peste relatii chiar si mai lungi.
Se pare ca esti un barbat adevarat care stie sa iubeasca si sa aprecieze o femeie, dar din pacate nu a gasit femeia potrivita.
Sunt curioasa ce a gasit la sotul ei si tu nu aveai... Daca nu vrei poti sa nu-mi spui!
Succes in viata, lasa-te de alcool si fumat, ai grija de tine si SPER sa gasesti pe cineva care sa stea langa tine si sa va iubiti reciproc...

| Yiruma explică (pentru wolder):

Ce a vazut la el si nu a vazut la mine, buna intrebare, stiu ca ei conversau in timp ce eu eram intr-o relatie cu ea, dar nu credeam ca ma va trada. Nu mi-a spus nimic, a plecat pur si simplu, fara sa lase nimic in urma, doar amintiri si suferinta.
De fiecare data cand vorbesc despre ea imi urca tensiunea, si imi vine sa plang. De 11 ani... a trecut ceva timp. m-am saturat pana peste cap de atata plans. dar nu o pot uita. Daca cineva m-ar intreba vreodata ce imi doresc cel mai mult de la viata. as raspunde ca vreau sa o vad pentru o ultima oara, sa-i vad realizariile facute in tot tot acest timp, sa o vad fericita, sa o vad ca are tot ce vrea de la viata.Multumesc de raspuns.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Frumoasa povestea ta, dar intr-adevar foarte trista. Am inceput sa plang. Sincere aprecieri pentru felul tau de a fi.Nu cred ca multi barbati mai stiu sa iubeasca cu adevarat asa cum o faci tu. Toata lumea iti cere sa uiti dar nu stiu cum e sa iubesti intr-adevar o persoana, este imposibil sa uiti. Da sfatul meu ar fi sa te gandesti ca poate ea acum e fericita si cred ca asta ti-ar aduce multumire. Ar trebui sa incepi sa te gandesti si la tine, poate ca ai putea sa incepi prin a-ti face noi prieteni, poate ei cunoaste pe cineva care usor usor iti va alina durerea si poate ca o vei iubi macar jumatate cat ai iubito pe acea fata. E greu, stiu! Dar trebuie sa accepti situatia, ea nu va mai veni oricat de mult o astepti tu, are deja o familie dupa cate ai spus tu ca are un sot, meriti sa fi iubit.Ea probabil ca nu ti-a impartasit aceleasi sentimente. Mi-as dori sa mai vorbim, mi-as dori un amic asa ca tine cu o personalitate foarte frumoasa. Mersi ca ai citit raspunsul meu. Si daca doresti sa mai tinem legatura, te rog, adauga in lista de messenger id meu : nicoleta_yzza

| Yiruma explică (pentru BoOoMbOnik):

Vreau sa iti multumesc pentru aprecieri, sa cunosc o alta fata? nu cred ca ar fi o optiune, as rani mai mult, gandul mi-ar fi tot timpul altundeva, as dori sa o vad cum isi traieste viata, cel putin cateva zile, sa ii vad copii, sa vad cum are parte de iubire, sa vad cum se ocupa de lucruriile de casa. ar fi dorinta mea, pentru ca mai mult de atat nici nu mai sper.
O iubesc foarte mult, sunt obsedat de ea, si nu as putea sa o uit, chiar daca ar veni o suta de femei in viata mea, as face orice pentru ea, as tine-o in brate sa o protejez, dar altcineva are norocul asta, nu eu! Pacat..ma vad singur la 70 de ani avand grija de mine. Asta este. Multumesc de raspuns, si am sa te adaug pe mess.

| venusdoom a răspuns:

Se vede ca ai pus sentiment, cel putin in ceea ce ai scris.
Problema la tine e ca nu ai depasit momentul, traiesti in trecut si te gandesti numai la respectiva persoana. Sa nu mai zic ca ai apelat la obiceiuri nesanatoase care te fac sa uiti de probleme o perioada foarte scurta de timp. Daca respectiva a trecut peste, ce te impiedica si pe tine sa nu faci la fel? Mai ales dupa o perioada atat de lunga? Daca ea a gasit persoana care o face fericita tu de ce nu iti ingadui sa fi fericit?

| Yiruma explică (pentru venusdoom):

E mult mai complicat, 11 ani de zile am incercat sa fac ce ai zis tu mai sus, din pacate gandul tot la ea mi-a ramas, si nu pot schimba asta. Daca vrei poti sa ma consideri o persoana slaba pentru ca nu am reusit sa trec peste asta in 11 ani de zile.
Daca ma gandesc, nu regret nici o lacrima varsata pentru ea, o iubesc prea mult, imi vine sa o strang in brate, sa-mi alin durerea cand ii vad poza.Asta este. nu o consider usuratica, cum multi au zis. poate nu a gasit ce cauta la mine, poate eram prea iubitor cu ea. Multumesc de raspuns venusdoom
mult noroc si fericire in viata.

| NewMechaa2001 a răspuns:

Aoleu, mi s-a facut pielea de gaina, mi-au dat lacrimiile chiar daca sunt puternic din fire.
Totul depinde de tine, incearca sa te lasi de bautura, fumat si toate alea ca iti face rau la sanatate, de uitat nu ai cum sa o uiti e clar, evenutal incearca sa ii faci o vizita, poate s-ar bucura sa te vada.
nu ai mentionat, ti-a zis vreodata ca te iubeste?
Multa bafta.

| crack123 a răspuns (pentru NewMechaa2001):

Are sot, mi se pare mai mult decat aiurea sa faca vizita, trebuie sa stergi orice amintire care te leaga de ea, orice poza, orice... sa intri in contact cu cat mai multi oameni, cat mai diversi, si cine stie, poate te surprinzi si gasesti pe cineva care sa umple golul lasat de ea...

Multa bafta, sincer nu am avut decat scurte momente in care am simtit ce povestesti tu aici, deci nu pot sa inteleg intru totul...

| Liviucu a răspuns:

Toate acele cuvinte de lauda ce ti le-as adresa man, au fost deja folosite de altii mai sus... Schimba-ti sursa de inspiratie de urgenta sa nu te distrugi...
Iar cu urmatoarea sa nu mai permiti inimii sa se distruga mai mult decat este. Invat-o sa fie foarte dificila si sa vrea si sa ii dai ce e mai bun! Astfel, ai garantia ca daca o alta fata va ajunge totusi, candva la ea, aceea chiar va fi aleasa inimii tale.
De ce? Simplu, tocmai pentru ca prima nu a dat de spini... dar urmatoarea va lupta ca sa te aiba... happySi daca va izbandi prin sinceritate deplina, abia atunci vei face o foarte mare diferenta intre ea (modelul de fata care trebuia sa fie mereu langa tine) si fosta. Nu poti s-o urasti decat cand dai de altceva mai bun facand comparatii enorme. Pana cand nu vei fi cu altcineva, te vei chinui singur. Stiu ca e greu dar nu spune "nu!" ofertelor... Asta este cel mai important...
Hai, capul sus si zambeste, trebuie doar sa o gasesti! happy

| Azµre a răspuns:

Citez :
Tineri baieti nu va strica-ti viata ca mine, sa nu iubiti sau sa va dati sufletul cuiva fara sa o cunoaste-ti pe deplin.

Răspund: Nu ai cum să cunoști o persoană, nici într-un an, nici în zece, nici în 1000.
O viață întreagă și nu poți cunoaște acea persoană.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect, poate mai mult decat crezi.Multi si mult vom mai suferii,unii,aici pe pamant.Dar soarta,nu ne-o putem schimba.Te rog, daca vrei, trimite-mi in privat numele real, fara promisiuni desarte, voi incerca sa vad ce pot face.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scrie mai multe despre sentimentele tale.Eu unul nu pot sa le citesc, nu ca nu imi pasa, dar avem cu totii intamplari mai putin placute, nu vreau sa ma rascolesc.Ai putea sa-ti transformi obsesia intr-o carte.Ai 31 de ani, asa ca ai o oarecare credibilitate, plus ca la edituri astia iti pun, la cerere, poza pe spatele copertii. big grin
Tu ai nevoie de ajutor, aici nu stiu daca e cineva dispus sa ti-l ofere.Dar din moment ce stai singur la semineu si iti plangi de mila, eu cred ca ai si tu o placere pentru izolarea psihica.Un om normal, are nevoie de comunicare.Ai facut primul pas aici, de ce nu faci un pas inainte si in viata reala? lasand in urma toate amintirile.Sa stii ca ele nu raman acolo permanent si de aceea cred ca tu nici nu vrei sa ti-o scoti din minte.
Spune nu oricarui gand asupra ei, spune nu bauturii, pentru ca "sobrietatea mahmurita" de dimineata e cea mai periculoasa forma de depresie.Mai ales ca la tine toate elementele intrunesc un scenariu tragic, eu zic sa cauti ajutor.
Tutunul calmeaza, da! acolo te sustin, numai sa nu incerci sa te sinucizi ca mine, fumand doua-trei pachete de tigari.
Eu am alta obsesie acum, le iubesc pe toate! dar constient ca...(urma ceva misogin)

| Yiruma explică (pentru anonim_4396):

M-am imprietenit destul de bine cu fostul meu doctor, mergem adeseori la fotbal, ma intreaba de multe ori cum ma descurc, mai am o vecina de 11 ani, se simte foarte bine in compania mea, si eu la fel, o distrez de fiecare data si ii place sa ii cant la pian, si mai am ceva prieteni cu care mai tin legatura, dar rar vorbim. Oricum, eu am sa raman tot asa, un' ratat, nu ma consider altfel pentru ca simt ca asa este. Totusi, peste 20-30-40 de ani nu conteaza, dorinta mea e sa o vad cum s-a realizat, sa ii vad copii, nepotii, tot de ce eu nu am avut parte in viata. Astazi un prieten mi-a zis ca ea stie ca sunt insurat si ca am un copil, am fost devastat, dar am realizat ca e cea mai buna cale, poate i-as provoca stres daca ar stii de fapt ce e in inima mea. Ultimele zile din viata mea vreau sa le petrec alaturi de ea, sincer nu as mai putea fii impreuna cu ea, de ce? M-as simiti un bagacios la ei in familie, nu m-as simti la locul meu. Ideea cu cartea mi s-a mai spus, o cunostiinta a fostului meu doctor m-a intrebat daca poate sa fac un documentar bazat pe viata mea, si i-am raspuns ca da, astept sa il termine sa il vad si eu.Multumesc de raspuns
scuze greseliile de ortografie

| Liliana1981 a răspuns:

Continua asa ca esti biniditat! Vezi cati au trecut prin ce treci tu si nu s-au gandit la sinucidere pentru ca viata lor nu mai are niciun rost? De murit, toti murim odata...dar vad ca tie iti place sa apropii momentul cu tutun, bautura - si cand o sa ajungi cu un picior in groapa o sa-ti para rau ca ti-ai batut joc de viata asta dar na, o sa fie prea tarziu. Sfatul meu- ia-ti cativa prieteni si plecati la munte, la mare etc! La distractie! Viata e frumoasa dar tu cum sa vezi cand stai inchis intre 4 pereti si bocesti dupa o fata care nu da 2 bani pe tine. Iar daca ea a fost asa de proasta incat sa plece de langa tine, fii atat de destept si las-o. Succes!

| Solsagan a răspuns:

Ăhă. Şi care-i morala?

| Stelutza1990 a răspuns:

Meri ma, de aci cu povestile tale. or trecut. bem o bere si batem o tabla?
vezi ca-s din deva.

Răspuns utilizator avertizat
| JASMYNA88 a răspuns:

crying ideea e ca ea si-a continuat viata fara tine, tu ramand si gandindu-te la ea, traind cu ea in suflet. trebuie sa o scoti de acolo, trebuie sa mergi mai departe, sa iesi in lume, sa cunosti oameni noi sau iesi cu cei vechi, sa faci o schimbare de peisaj! gandeste-te ca traiesti o data.o singura data, o singura viata, singurul lucru care iti apartine deplin tie! viata ta! e A TA! daca cineva ti-a calcat sufletul in picioare, ridica-l de jos, scutura-l si pune-l la loc. o vizita la un psiholog te-ar ajuta mai mult decat crezi.e o investitie pentru tine! sterge-o de la mess, facebook si alte poze, fil; mari, lucuri de alea ei sau de la ea, tot ce iti aminteste de ea, arunca! nu vei putea uita, dar macar sa le incui intr-o cutie in spatele inimii ascunsa bine. lasa loc pentru cineva care te va iubi pentru tine! pentru ceea ce esti tu! esti tanar si nu e sfarsitul lumii. eu iubesc persoana de langa mine mai mult ca orice, mi-as scoate inima si i-as pune-o in mana, dar daca ar fi sa se intample ceva, stiu ca voi suferi ca un caine in lanturi, dar nu ma voi inchide in mine niciodata! asa pretentie am si de la tine! daca ai trecut peste 2 sinucideri, inseamna ca esti puternic, faptul ca ai scris aici deja e un semn subconstient ca vrei sa iti incepi o noua viata, una in care vei urma tocmai sfaturile date de catre tine noua. 11 ani sunt suficienti! e destul! eu nu stiu daca esti credincios, dar du-te la biserica! lasa bautura ca mai rau te deprima, lasa tigarile ca iti fac rau si bea acea cafea de dimineata si iesi afara, aleagra, mergi la o slujba(daca vrei), stai si savureaza acea cafea intr-o cafenea citind ziarul. TRAIESTE OMULE! TRAIESTE-TI VIATA!

| Yiruma explică (pentru JASMYNA88):

Jasmyna, raspunsul tau este foarte folositor. Ma va ajuta mult si iti multumesc enorm de mult, stii cum e, inima ma minte in continuu ca intr-o zi am sa o vad din nou, parca nimic nu mai are sens, stau si ma gandesc ca uneori viata e doar un vis, pentru unii e un vis bun pentru altii un cosmar, cand murim ne trezim toti la realitate, intr-o alta viata unde nu exista durere si suferinta, unde nu exista singuratate.Parca imi vine sa imi smulg parul din cap, sa imi tai degetele de la maini, cand ma gandesc cat imi e de dor de ea. Nu as putea sa o uit, NICIODATA sub nici o conditie, cu cat trece mai mult timpul cu atat o iubesc mai mult si imi creste dorul. Nu pot! E mult mai puternic decat mine. Iti doresc mult noroc in dragoste, si sunt fericit ca iubesti si tu la fel de mult pe cineva, sunt si mai fericit ca sentimentul e reciproc.
Bafta Multa!

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Frate foarte dureros, dar nu iti da viata pentru ea s-a maritat uito nu mnai sta ca un catelus ploat nu mai ineca amrul in bautura sau fumat nu rezolvi nimic cu asta crede-ma am trecut si eu prin asta iubeam o fata mai mut ca orice pe lume eu am plecat am fost nevoit sama mut si astfel eu am intrebat pe cineva despre ea ea s-a cuplat cu altul si nu aveam ce sa fac eram si eu disperta incepand sa beau ca nebunu, dar dupa 2 ani de zile am uitat-o fiindca am intalnit alta fata si inca lupt pentru ea laughing contra la altu laughing, dar tu ai aprofundat in problema asta uito nu te mai gandi la ea aranjeazate du-te in oras catuta alta fata nu te gandi numai la ea nu e usor sa uiti o dragoste adevarata, dar pana la urma vei reusi crede-ma mult succes in continuare sper sa gasesti pe cineva care o sa te iubeasca si sa te respecte asa cum esti! Mult succes!

| Yiruma explică (pentru NaRuToSkUmPiK):

Oare nu ajunge 11 ani? Trebuie sa incerc mai mult sa o uit?
Am ajuns la concluzia ca niciodata n-am sa pot uita, am incercat sa uit tot prin bautura, si prin iesiri, primul an dupa ce a plecat, pot spune ca ma descurcam destul de bine, eram inca tanar aveam vreo 22 de ani parca, dar incetu' cu incetu' am inceput sa ii simt lipsa, sa ma izolez in casa, sa ma inchid in mine, e prea greu de explicat, as vrea sa iti imprumut inima si sufletul meu pentru o zi, sa vezi ce suferinta indur in fiecare zii.
Multumesc foarte mult de raspuns.

| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru Yiruma):

Paidaca vrei sa traiesti toata viata nefericit faci cum vrei amfost si eu ca tine dar la mine a durat numai 2 ani si am uitat-o dupa aiaam cauatat si am gasit o persoana care ma iubeste cuadevarat

Răspuns utilizator avertizat
| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru paradis89):

rolling on the floor
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IREros a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, insa dupa 3 ani am gasit in sfarsit pe cineva, care s-a dovedit a fi de n ori mai buna decat ea. Nu iti distruge viata din cauza ei, cauta, iesi cu prieteni, traieste viata. Vad ca iti lipseste ratiunea total daca te-ai apucat de baut si fumat. Nu e bine.

Răspuns utilizator avertizat
| AndrewAndy a răspuns:

Deci, tu tocmai ti-ai pierdut 11 ani din viata? Asa... fara nici un rost? Hai sa iti zic eu cum poti sa iti refaci viatabig grin.Vad ca esti destul de izolat de comunitate asa ca incepe cu putin Metin sau LoL. Vei vedea ca vei avea mai multa incredere in tine. Pasul doi:iesi din casa si fumeaza afara. In felul acesta macar mai vezi si tu soarele. Pasul trei: uita de aia. Frate, fiinta aia tocmai ti-a mancat 11 ani din viata. Uita de ea cat mai repede. Ea cred ca te-a uitat dejalaughing deci ce rost mai are? Nu pot sa cred cat de fraier poti fi. A plecat. GATA. Nu se mai intoarce oricat ai plange. Mai ai multi ani inainte si ai doar o singura viata. Eu incerc sa ma bucur de fiecare clipa. Esti liber. De ce te lasi constrans? Ok...am ajuns la pasul 4: sinuciderea NU e o alegere buna. Deci tine la distanta toate obiectele contodente.big grin. Pasul 5: iesi din casa. Iesi afara si fa ceva. Plimba-te, du-te si bate mingea. Fa orice iti ridica moralul. Sper ca ai citit pana la capat. Am incercat, mai in gluma, mai in serios sa te ajut. Dar totul depinde de tine. Nu iti cer sa ma iei in serios, doar sa tii cont de ce ti-am spus.big grin. Iti dau id-ul meu:yo_ninja_andrew. Poate mai vorbim cand te simti singur. Te rog foarte mult sa ma bagi in lista big grin. Bafta!

| darius1001 a răspuns:

Ok uite esti intr-o dispozitie foarte proasta dar viata merge inainte au trecut 11 ani incearca sa o uiti incearca sa iubesti pe cineva cine te iubeste ea a pierdut pe cineva ce o iubea enorm nu stiu mi s-a facut pielea de gaina trebuie sa mergi inainte si asculta in legatura cu fumatul bautura nu mai face asta ca iti faci mai mutl rau mergi mai departe incearca sa fi puternic nu pierde increderea incearca sa te linisteste-te trebuie sa fi puternic mult succes.

| Claudix a răspuns:

Frate,da-o dracu, nu-i de aur.Chestia e sa te uiti un pic mai bine in jur si o sa gasesti 10 de 10 ori mai bune ca ea. Daca vezi ca nu reusesti asa ceva cauta un psiholog pentru ca esti in faza terminala.Stii cum se zice mai bine plangi la psiholog decat sa razi la psihiatru.Succes si nu uita man:duca-se dracu invartindu-se

| Yiruma explică (pentru Claudix):

Eee, am fost si eu ca tine prin tinerete, umblam cu prietenii si cand era vorba de iubire, ziceam"du-te tare frate"..pana am ajuns si eu sa o cunosc. Eu nu cred ca sunt nebun sau pishopat, eu cred ca sunt inzestrat de la Dumnezeu cu darul de a iubii necontenit de mult, atat de mult incat lumea crede ca am luat-o razna complet, atat de mult incat am ajuns la tentative de sinucidere, atat de mult incat am ajuns sa plang zii si noapte, in cazul tau sa m-i se spuna ca nu am reusit sa o uit intr-o perioada asa de lunga.
Sa iti spun ceva, a2-a tentativa de sinucidere s-a intamplat plimbandu-ma pe malul unui lac, singur, am sarit in apa si dupaceea mi-am pierdut cunostiinta, m-am trezit pe pat in spital si doctorii mi-au spus ca m-a gasit un om, eram intins pe spate cu ochii dati peste cap, cum ajuns pe mal? Nu stiu, banuiesc ca am iesit eu, nu mai tin minte. In mintea mea mi-am spus ca Dumnezeu are un plan cu mine, ma vrea in viata cu orice pret, poate ma face sa sufar ca mai tarziu sa imi faca acea placere enorma sa o mai vad odata.Am decis sa renunt la sinucidere, si sa fiu mai puternic pentru ca pot mai mult de atat.
Esti tanar, nu intelegi. Iti doresc mult noroc si multumesc foarte mult de raspuns

| jmarley a răspuns:

"iubire, ca e cea mai importanta de pe planeta"-nu e

| Yiruma explică (pentru jmarley):

Este, crede-ma.
Ti-as da inima mea pentru o clipa sa vezi si tu cum e sa iubesti, si atunci ai sa apreciezi iubirea.
Multumesc de raspuns

| jmarley a răspuns (pentru Yiruma):

Ce o facea asa speciala? Era buna la pat? laughing

| Yiruma explică (pentru jmarley):

Ee, nu neaparat.

| Razvann97 a răspuns:

Sfarsitul vietii tale nu este aici! Interactioneaza mai mult cu prietenii tai, fii mai alaturi de ei si iti vor schimba oarecum gandirile, o vei uita. Nu ai nevoie de ea odata ce nu mai sunteti impreuna. Te-a parasit, gata! Era timpul de mult timp sa-ti incepi o alta viata! Fii tare si gandeste-te ca nu esti singurul om prin care trece prin asta, multi au lasat in urma durerea, fii si tu unul din ei! Repet, fii tare, nu e nevoie sa plangi dupa cineva degeaba. A fost dragoste cu mult timp in urma, doar lasa totul si revino la prieteni, distreaza-te mai mult, daca nu spune-le prietenilor ca inca incerci sa treci peste si ai nevoie de ajutorul lor, daca-ti sunt prieteni te vor ajuta. Du-te la un psiholog, nu-i nimic gresit in asta, iti va da sfaturi care te vor ajuta sa-ti indrepti viata. Mult succes!

| Yiruma explică (pentru Razvann97):

Sa fiu alaturi de prietenii mei?
Cand am fost in spital dupa ce am incercat sa imi iau viata, un' singur prieten a venit sa verifice daca mai sunt in viata, nici nu a intrat in sala la mine sa vada cum ma simt. Cine mi-a fost aproape? Doar doctorul caruia i-am povestit tot, si mi-a multumit spunandu-mi ca i-am dat o lectie de viata.

| Razvann97 a răspuns (pentru Yiruma):

N-ai prieteni la 31 de ani? Rau, interactioneaza cu ei atunci, gaseste-ti ceva de facut. de muncit muncesti? E imposibil sa muncesti fara sa cunosti pe cineva nou sau eu stiu.

| valiboy87 a răspuns:

Cred ca suntem multi care au trecut prin ce treci si tu, multi aveam planuri cu persoana iubita si am fost lasati cu ochii-n soare(eu unu aveam aproape 5 ani cu fata, locuiam de 4 ani impreuna, crescusem unul langa altul practic si ea si toti din jurul nostru stiau cat de mult o iubesc si as fi facut orice pentru ea)
Dupa perioada de suferinta a venit si cea de distractie cu prietenii in care sunt eu acum si asa ar trebui sa faci si tu...
Daca ea se gandea la tine cum o faci tu acum era langa tine si daca va fi sa fie a ta asa va fi...
Fii mai egoist, gandeste mai mult la tine!
Si nu te mai uita la poze cu ea, nu te mai interesa de ea, fa tot posibilul sa o uiti.
Incearca sa investesti mai mult in tine si sa te dezvolti pe tine ca persoana...

| Yiruma explică (pentru valiboy87):

Multumesc de melodie, am ajuns sa ascult pe Yiruma cum canta la pian, simt cum imi vorbeste muzica lui, si la melodia Florin Salam - 7 trandafiri, versuriile sunt cutremuratoare, cand spune " Unde esti oare?" imi vine sa imi dau duhul afara de suparare

| iustyn93 a răspuns:

Ceva de genu am patit si eu numa ca la mine este recenta faza era inainte de revelion am avut cu ea un an si 5 luni si eu i-am zis ai sa facem revelionu cu niste prieteni sa nu stam acasa pentru ca ne plictisim si n-are nici un rost am vrut sa fie bine am vrut sa ne distram. ea a zis ca nu vrea prima data dar apoi a acceptat ne-am dus de revelion la un prieten care consideram prieten, pe la ora 1 cam asa am vazut ca numa la el in brate sta nu i-am zis nimica e ziua de revelion si nu vreau sa ne certam si chesti de genul asta a trecut revelionul eram pe 1 ianuarie 2013, eu am vrut sa trimit un mesaj pe telefonul ei ca nu aveam minute eu si i-am zis sa imi dea si mie telefonul sa trimit un mesaj la un prieten ea mi-a dat telefonul era ora 10:00 am dat mesaju la prieten si ma uit din greseala la mesajele ei dar nu cele primite si ci pe alea trimise a dat un mesaj la ora 09:45 dimineata cand ma uit la mesaj era ce faci dragostea mea te-ai trezit. atuncea am simtid ca mi-a cazut ceru in cap i-am spus frumos daca vrei sa scapi de mine de ce nu mi-ai zis? si a zis ca nu vrea sa scape de mine ca ma iubeste si vrajeli din astea i-am spus frumos daca nu vrei sa scapi de mine atuncea scapa tu de el si pana la urma nu a mai vorbit cu el pe data de 6 dupa 6 zile se schimbase nu mai era fata care o cunosteam eu. i-am zis te-ai schimbat foarte mult ce s-a intamplat esti cu raul asta era prietenu meu chica. si a inceput sa tipe la mine cum pot fi asa ca nu am incredere in ea ca daca as avea incredere in ea era bine ca vreau sa scap de ea ca asa imi zicea mie. ea a racit intr-un timp noaptea i-am facut ceai i-am facut de mancare i-am facut ce vrea ia sa ii treaca raceala. nu mi-a zis nimic dupa 2 zile am racit eu nu am mai iesit din casa dar nici ea nu statea cu mine iesea afara daca o intrebam unde se duce zicea ca se duce la prietenele sale. eu simteam ca tot ascunde ceva de mine si intr-o zi intru pe facebook-ul ei. si acolo am vazut niste mesaje care nu mi-a parut asa de bine. eu stateam la ea ma mutasem cu ea eram non-stop si am intrebat-o de ce ma minte de ce nu vrea sa imi spuna tot adevaru? cu ce i-am gresit eu fata de ea? cand avea nevoie de ceva faceam tot posibilu? de ce unele fete nu pot zice anumite lucruri persoanei care te iubeste? intrebarile astea le-am spus si ei nu mi-a raspuns la ele m-am certat cu mama a dat mama in mine am dat eu in mama din cauza lor. acum imi regret tot ce am facut acum imi dau seama ce am facut dar intr-un fel imi pare foarte rau m-am despartit de cei mai buni prieteni sa stau numa cu ea m-am despartit de tot ce aveam acum am un apartament cu un singur prieten care il stiu de la 2 ani si o mama care ii fac rau din cauza la o fata pe care nu merita. si atuncea ea de pe data 25 ianuarie nu mai stiu nimica de ea nu m-a sunat nu am mai vorbit cu ea si tot nu inteleg unele lucruri. l-am pierdut pe tata intr-un accident, apoi imi pierd prieteni, apoi pierd increderea fata de mama si de fratele meu, apoi o pierd persoana iubita care am stat cu ea 1 an si 5 luni? si tot nu inteleg unde gresesc cand imi aduc aminte regret foarte rau la ceea ce fac mai bine nu exist sa stiu cea ce se intampla, si am vorbit si cu o prietena de ale ei si a zis prietena asta a ei ca cu mine am stat atatia luni sa zic asa cica din milasad nu stiu regret imi pare rau ca si tie se intampla dar nu poti avea incredere in dragoste si nu are rost sa te consumi degeaba fete se gasesc dar ce este in suflet ranit acolo va ramanesad