| AlxCr a întrebat:

Să incep de la inceput, cam prin 2013 eu sau ea mi-a trimis o cerere de prietenie pe Facebook si de atunci pana in anul 2015 am vorbit neincetat, eram in scoala cu ea, clasa ei era langa mine, ea avea prieten pe-atunci.Eu am incercat s-o ajut mereu cand ea era trista din diferite cauze, dar am ajuns la concluzia ca nu a meritat.
Cam prin anul 2014 i-am spus ce simt, ea deja stia asta, nu am primit nici un raspuns din partea ei.
In 2015 am iesit, am ajutat-o cu o problema, nu a fost o intalnire.
In septembrie 2015 vorbisem ultima data cu ea.
Pana ce m-am enervat si luna trecuta i-am scris un mesaj si de atunci nu mi-a mai scris nimic.
Stiu ca nu merita, dar nu stiu ce sa fac, pentru ca o iubesc, si eu nu am curaj sa-i scriu.

Un sfat?

Răspuns Câştigător
| FanulMeu a răspuns:

Fa-ti curaj si invit-o in parc la o plimbare si lamuriti situatia, alta solutie nu e.
"timpul le va rezolva pe toate " e doar o metafora daca astepti poti sa o pierzi.
Un mic sfat daca vrei sa vezi daca si ea simte ceva pentru tine cand sunteti in parc sarut-o fara avertizare daca se supara cereti scuze spune-i ca " Nu am mai putut rezista fara sa te sarut" (sau ceva de genul ), daca iti raspunde cu un sarut sau te lasa sa continui iti dai si tu seama ce inseamna.

2 răspunsuri:
| AlxCr explică (pentru FanulMeu):

Ea nici nu mai vrea sa auda de mine, nu mai am nici o sansa sa vorbim din nou ca pe vremuri, iti voi da funda pentru ca ai fost singurul care mi-a raspuns.

| FanulMeu a răspuns (pentru AlxCr):

Nu conteaza ca nu vrea insista, daca nu pune un prieten sa o invite si apari tu, cat crezi ca te va ignora.