| Fidec a întrebat:

Heii TPU, am revenit din nou din pacate. ultima mea postare pe acest site a fost in urma cu 4 luni de zile, tot cu probleme in dragoste.Sa o iau de la inceput,sper ca pot explica in scris ceea ce ma doare si ma deranjeaza. Sper ca puteti sa ma ajutati cu sfaturi utile si de ce nu,un facebook ceva,sa pot sa discut mai detaliat, va multumesc frumos.
Pe 17 octombrie, 2014, am stat cu o fata,toate bune si frumoase,ca in orice relatie au fost certuri,impacari. Am facut multe sacrificii pentru ea,i-am fost tot timpul alaturi, m-am pus mereu pe locul 2 pentru ea,era totul pentru mine ( inca mai simt ceva pentru ea. ceva mai mult). Pana la un moment dat,cand m-a mintit cu o chestie,poate banala,dar facand atatea sacrificii pentru ea,nu acceptam sa fiu mintit. Ea avea un prieten bun din copilarie,nu stiam de acest aspect,n-au mai vorbit de multi ani,pana intr-o zi cand a dat de el pe fb,i-a trimis cerere si acesta i-a acceptat-o,eu am intrebat-o pur si simplu cine e si daca vrea sa vorbeasca cu el,ea mi-a zis cine e si ca nu,nu vrea sa vorbeasca,peste doua zile cand intrasem la ea pe fb,am vazut un mesaj de la el cu ce faci,mi s-a parut ceva dubios,am tacut din gura,nu am zis nimic deoarece aveam incredere in ea doar ca exista si putina urma de gelozie, chiar daca el statea la vreo 400 km de noi. La 3-4 zile am vazut la ea in telefon un apel de la o persoana trecuta varul, vorbisera mult in jur de 20 de minute,am tacut din gura pana intr-o seara cand i-a dat mesaj,am aflat cine e,era chiar el,atunci am avut un moment groaznic,am simtit cum cade cerul peste mine,am reactionat nu tocmai bine,am impins-o si am dat cu pumnul in perete sa nu o lovesc pe ea. M-am simtit tradat,deoarece eu chiar nu ii faceam nimic,nu aveam nimic impotriva daca vorbea cu el,doar voiam sa stiu,atata tot. Am trecut peste aceasta cearta,am mers inainte,toate bune si frumoase, pe la sfarsitul lui martie 2015 ne-am mutat impreuna,insa prin mai a inceput sa nu mai mearga relatia,era mai rece cu mine,am intrebat-o ce se intampla,mi-a zis nimic,doar ca se gandeste la problemele pe care le avea, incercand cu mine sa le rezolve ( e mai mult de scris,avea niste probleme) si de aceea se comporta asa. Pe la jumatatea lui iunie,eu eram la tara,ea era acasa,mi-a zis ca vrea sa ne despartim,deoarece nu mai merge, nu mai simte pentru mine ce simtea si chestii de acest gen.Cand m-am intalnit cu ea,mi-a spus ca nu a uitat ca am impins-o, iar ea nu suporta asta la un baiat.Am incercat din toate puterile sa ne reimpacam dar degeaba.a mai mers relatia pana pe 25 iulie.I-am zis sa ma ierte,dar facand multe chestii pentru ea,am avut impresia ca am fost tradat,am recunoscut,am gresit amandoi,dar sa mai acorde o sansa,insa nimic.
De atunci ne-am mai intalnit intamplator de multe ori,am mai discutat,dar foarte putin,ultima intalnire,tot din intamplare a fost chiar luni, sapt aceasta. Am stat cu ea de vorba de la 8 dimineat pana la 4, insa nimic concret. Seara am vorbit cu ea la telefon,i-am reamintit faptul ca nu am uitat-o si inca mai am sentiment fata de ea. Mi-a spus,da, stiu,o sa ma gandesc. In momentul ala m-a facut iar sa am sperante la ea,ma obisnuisem cu ideea,chiar daca o iubesc,nu mai pot fi cu ea.
Am mai discutat cu ea a doua zi, insa nimic concret,pana cand am aflat ca a treia zi,s-a combinat cu un baiat. Dupa toate astea,mi-am dat seama ca ea m-a uitat pe mine mult prea repede,iar eu nu. Nu pot sa uit,am inceput iar sa ma gandesc la ea la fel ca inainte,nu mai dorm noaptea, pentru ce? Pentru o persoana care nu merita.

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Cred ca nu te-a iubit. Daca te iubea, nu mai vorbea cu amicul ala din copilarie(cu privire la care te-a mintit!).
In plus ea a dovedit ca s-a plictisit de tine(prin faptul ca a devenit mai rece).
Inteleg ca a fost suparata pe tine ca ai impins-o, dar daca te iubea cu adevarat te ierta(nici tu nu trebuia sa reactionezi atat de violent)
Faptul ca s-a recombinat denota ca te-a uitat.Nu te mai vrea in viata ei.
Sfat: Nu ii mai scrie.Las-o. Incearca sa te orientezi spre o alta fata. Chiar tu ai zis ca nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand eu consider ca aveai tot dreptul sa-i controlezi mesajele, odata ce ati format un cuplu. in al doilea rand NU aveai dreptul sa reactionezi violent, bine ca te-ai oprit la imbrancire si violenta nu a evoluat, intr-un cuplu, oricat de grava ar fi situatia, nici unul dintre parteneri nu are dreptul sa reactioneze violent. in al treilea rand, ti-a reprosat imbrancitura si a facut din ea motiv de despartire, eu nu cred ca asta a fost cauza. in ultima fraza ai zis ca s-a cuplat,, cu un alt baiat'', pai ce varste aveti? parerea mea este ca nu te-a uitat definitiv, deoarece ii place sa voreasca cu tine,, de la 8 dim pana la 4'', poate s-a cuplat cu altcineva pentru ca incearca sa te faca gelos, gen :,, sa vada fraieru ce a pierdut''. eu cred ca mai poate fi ceva intre voi, dar stii ca,, LUPUL ISI SCHIMBA PARUL DAR NARAVUL BA'', te poate insela iar, oricand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si un P.S, da, stiu ca doare si doare al naibii de tare pe moment, dar vei gasi persoana care sa-ti astupe rana si atunci vei zice,, ce fraier eram '' o vei uita, nu prea curand, dar vei reusi, capul sus, you can love again!

| Fidec explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru raspuns! Sper să fie așa,intr-o zi sa o pot uita să-mi văd și eu de viață.
p.s. Ea nu m-a înșelat cu acel băiat, ci a vorbit cu el diverse chestii fără ca eu să știu. Poate că într-o zi, își va da seama singură că m-a pierdut și va încerca să ne împăcăm, dar poate atunci va fi prea târziu pentru asta. Toate au o limită, până și iubirea.