| HD_Mutu_1996 a întrebat:

Sunt cu o fata de 11 luni. Pana acum 1 luna totul a mers perfect intre noi, pana cand eu am gresit, m-am certat cu ea dintr-un motiv banal, am vorbit foarte urat cu ea, i-am jignit familia. Ea a trecut si peste asta, i-am promis ca nu mai gresesc si ca imi pare foarte rau. Peste cateva zile iar ne-am certat, tot din vina mea. Si tot asa. In cea mai mare parte certurile au aparut din vina mea. Iar ea s-a schimbat enorm fata de mine, e mai indiferenta, e mai rece. In seara asta am avut o discutie sincera, iar ea mi-a spus ca o perioada va fi asa si ca nu poate acum sa fie altcumva ca i s-a umplut paharul. Am intrebat-o daca s-a gandit vreodata la despartire si a zis ca da s-a gandit, dar nu a facut-o pentru ca ma iubeste. Apoi am intrebat-o daca a aparut altcineva in viata ei si a zis ca nu, nu a aparut. Si nu stiu ce sa fac acum, imi e frica sa nu o pierd, o iubesc prea mult. Sunt constient ca am gresit, dar ce sa fac acum? Cum sa ii demonstrez ca sunt dispus sa ma schimb? Cum sa ii demonstrez ca o sa fiu alt om? Va rog din suflet, nu stiu ce sa ma mai fac, am inceput sa am tot felul de vise cum ca ma inseala, ca nu mai e langa mine, va rog enorm dati-mi un sfat, ce sa fac? Nu vreau sa o pierd, e totul pentru mine.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pur si simplu poarta-te frumos, nu mai provoca certuri, nu o mai jigni niciodata. daca te iubeste, incet-incet, va reveni la sentimente mai bune, dar trebuie sa ai rabdare. Lasa-i macar un an in care tu sa te porti impecabil, inainte de a astepta schimbari in comportamentul ei. Daca tu nu gresesti nimic in fata ei in urmatorul an si ea tot nu te iarta, atunci veti mai discuta si veti vedea ce e de facut.

| Broadband a răspuns:

Chiar de va veti impaca treburile nu vor mai fi ca inainte
ea nu va mai fi ca inainte
pentru ca e ranita
e ca un animal cand il lovesti peste picior...el tot merge dar schioapata..deci happy

| Emilian65 a răspuns:

Foarte urat din partea ta ca ai jignit-o pe ea cat si familia ei. Acum stai si sufera din cauza lipsei ei.

| Florentina9210 a răspuns:

Ba, cand aveti o fata in brate, in viata voastra, in tot. Nu stiti sa va purtati cu ea, abia cand o pierdeti realizati ce mult a insemnat. degeaba, e tarziu. Cum sa o jignesti pe ea si familia ei? Urat din partea ta!

| Staind a răspuns:

Nu e totul pentru tine. Totul pentru tine este oxigenul pe care il respiri.

| TPUuser199 a răspuns:

Mda, te inteleg. Si eu am trecut prin asta, insa am trecut peste si l-am iertat. Ca la nervi, si eu am spus multe. Stiam ca tine la mine, asa ca am preferat sa nu renunt.
tu incearca sa iti schimbi comportamentul fata de ea, pentru ca nu va mai accepta la un moment dat! Incearca sa te abtii la nervi. Acum este suparata, se gandeste ce sa faca. Ramane la decizia ei happy si la norocul tau. Bafta.

| Nonzen a răspuns:

Bună! happy
E urât ce ai făcut, dar se întâmplă. Uite, am o idee:
Scoate-o în oraș și oferă-i atenție, ia-o în brațe. A doua oară invită-ți prietenii și scoate-o pe ea în evidență.
Chiar dacă o să-i placă poate n-o să cedeze de tot, atunci mai rămâne să o scoți la plimbări, în natură, unde nu vă vede nimeni, și ia-o în brațe, în sus. Ai grijă de ea, dă-i mesaje de dragoste și mesaje cu "Bună dimineața, raza mea, etc.", și "Aseară am trimis un înger să te veghezedar s-a întors înapoi spunându-mi că el nu veghează asupra îngerilor și că sunt norocos că te am".
Fostul meu așa m-a împăcat, imposibil să nu te ierte. laughing

| Ionut_Radu_1984 a răspuns:

Arata-i intrebarea asta! Si iti da ea raspunsul, si sa nu fie cu " asta este ultima data pana data urmatoare"

| Gabby2kPower a răspuns:

"Racirea" ei, e o rasplata fata de "mitocania" ta. O meriti. Incearca sa-i dai flori, o bijuterie, un semn al iubirii, ia-o in brate si nu fa glume proaste pe seama ei, daca nu vrei s-o pierzi. Sarut-o pe frunte usor, tine-o in brate, spune-i "Te Iubesc" (unii mai uita). Daca ai vreo nelamurire, lasa reply. Mult succes big grin. Fundahee hee)?