| GhostSura a întrebat:

Sunt îndrăgostit de o fata dar nu știu cum fac sa-i spun. Sunt un băiat cam rușinos. >:"
Ma puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| xStixx a răspuns:

Prietene...nu trebuie să-ţi fie ruşine.
Pur şi simplu aşa s-a întâmplat să te îndrăgosteşti de ea, îţi recomand cu maximă seriozitate să-i spui cât mai curând.
Aşa am făcut eu acum 2 ani de zile, m-am îndrăgostit de o fată din şcoala de la mine cu un an mai mică şi cu ruşinea mea am pierdut-o, pur şi simplu nu i-am spus şi pentru asta regret şi acuma pentru că încă o iubesc dar asta este, are pe altcineva acuma.
Dacă nu vrei să regreţi şi tu ca mine peste ceva timp, îţi recomand să-i spui.
Nu ai de ce să fi ruşinat de chestia asta...pur şi simplu fi tu însuţi, fi natural...nu te panica, doar spune-i sincer, te refuză? asta e, nu poţi obliga pe cineva să te iubescă doar pentru că tu îl/o iubeşti dar măcar şti că ai încercat, asta este cel mai important.
O poţi invita undeva la un suc/film şi când vă întoarceţi oferă-te tu să o duci acasă şi în timp ce mergeţi spre casă spune-i.
( Ăsta a fost doar un exemplu, dacă ai tu o soluţie mult mai bună să-i spui este perfect ).
Baftă. ^_^

2 răspunsuri:
| LaurD3athAng3l a răspuns:

Fii barbat bro! Spune-i ca o iubesti pana nu e prea tarziu.Sau du-te la ea cu un buchet de flori va ramane uimita si poate va fi cu tine cine stie.

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Buna.Incearca sa numai fi timid ca nu e bine.Prinde curaj si incearca, intr-o zi, sa stai de vorba cu fata respectiva si sa vezi daca si ei ii place de tine sau daca nu, fiindca mai tarziu vei avea de suferit si nu e bine..eu iti spun din propria mea experienta si na..nu grabii lucruri ca dupa aceea, poate, vei avea de regretat!