| sav66 a întrebat:

Salutare. treaba sta in felul urmator. am facut sex protejat cu prietena mea, iar la final mi-am dat drumul afara. dupa am fost si ne-am spalat amandoi. ea era in perioada nefertila.problema este ca trebuia sa ii vina de 3 zile si inca nimic,doar semne ca ar trebui sa vina. ce este de facut? exista vreo sansa sa fie insarcinata? (stiu ca teoretic sansele sunt aproape 0, dar totusi am o oarecare teama)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a avut loc in perioada nefertila si de asemenea nu a ajuns sperma in vaginul prietenei tale, posibilitatea de a se forma o sarcina este extrem de mica dar nu si imposibila,(se pot intampla astfel de cazuri dar acestea sunt extrem de rare fiind de fapt niste accidente inexplicabile). Aproape sigur ca este vorba de o deglare hormonala iar aparitia chiar si slaba a semnelor premenstruale ar trebui sa va linisteasca deoarece prevesteste iminenta incepere a menstruatiei.Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Intarzierea s-ar putea sa fie din cauza unor dereglari hormonale. Mai asteapta cateva zile, poate iti vine ciclul, daca nu, peste 3 saptamani, de la actu esxual, fa un test de sarcina care iti va spune daca esti sau nu gravida.

| Hexiled a răspuns:

Keep calm ai daca ti se soargea prezervativul nu trebuie sa te ingrijorezi caci acesta contine spermicid( Substanță care distruge spermatozoizii aflați în spermă)

| Hasz a răspuns:

Nu are cum din moment ce a fost sex protejat.Sansele sunt de 0%, asta daca nu s-a spart prezervativul.

| sav66 explică:

Tin sa precizez ca la ea a fost a doua data cand a facut-o. Are si asta legatura?