| Eric7 a întrebat:

Salutare tuturor! am inceput sa vorbesc cu o fata din septembrie, i-am spus "la multi ani de ziua ei", mergeam cu inca 2 prieteni la scoala, totul era bine. am facut insa prostia sa-i spun pe mess ca o plac, iar apoi i-am spus ca nu trebuia sa fac asta si ca a fost o greseala. o luna n-am mai vorbit, ea n-a mai intrat pe mess si nu ne-am mai intalnit. dupa am inceput sa vorbim si parca totul revenise la normal, doar ca numai eu o bagam in seama pe mess. ea sta cu o fata in gazda si acea fata ma place si ma gandesc ca de asta e mai indiferenta pentru ca acea fata a stat o saptamana acasa si in acea saptamana a inceput ea sa ma bage in seama si sa-mi spuna ca se plictiseste. acum n-am mai vorbit de o luna cred si nu stiu ce sa mai fac.
oare din cauza prietenei sale nu-mi arata ca ma place? ce sa fac in situatia astathinking

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

O poti intreba si ii poti cere explicatii. Nu mi se pare normal sa spuna nu, fara sa aiba un motiv anume. Tu trebuie sa o intrebi despre prietena ei, daca ea este cauza.

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Păi eu cred că da. Poate îi puţin ruşine să se afle sau aşa. Dar dacă te iubeşte cu adevărat, va lăsa ruşinea deoparte şi îţi va oferi mult mai mult.
Trebuie să-i spui să nu se dea bătută şi să nu se lase doborâtă în faţa prietenei ei că nu e bine deloc să renunţe la tine doar din cauza prietenei ei.
O Va afecta mult pe urmă.Şi pe tine la fel.
Amândoi veţi avea de suferit, dacă va mai face asta.
Încearcă să vorbeşti cu ea despre asta şi să o faci să înţeleagă că e important.puppy dog eyes

| consilierultau001 a răspuns:

Poate sa fie influentata de prietena ei. si probabil asteapta sa-i demonstrezi ca o placi si sa faci lucruri mai "puternice" pentru a-i dovedi asta... mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

naspa, pune-ti ordine in viata ca din cate am citit nu sti ce vrei

| PsihinG a răspuns:

Daca iti place fata nu te da batut, incearca sa o cuceresti, ai rabdare cu ea arata-i sentimentele tale.
Sfatul meu este sa vorbesti cu ea mai mult in realitate decat pe mess. Bafta