| Eric7 a întrebat:

Salutare tuturor! am inceput sa vorbesc cu o fata din septembrie, i-am spus "la multi ani de ziua ei", mergeam cu inca 2 prieteni la scoala, totul era bine. am facut insa prostia sa-i spun pe mess ca o plac, iar apoi i-am spus ca nu trebuia sa fac asta si ca a fost o greseala. o luna n-am mai vorbit, ea n-a mai intrat pe mess si nu ne-am mai intalnit. dupa am inceput sa vorbim si parca totul revenise la normal, doar ca numai eu o bagam in seama pe mess. ea sta cu o fata in gazda si acea fata ma place si ma gandesc ca de asta e mai indiferenta pentru ca acea fata a stat o saptamana acasa si in acea saptamana a inceput ea sa ma bage in seama si sa-mi spuna ca se plictiseste. acum n-am mai vorbit de o luna cred si nu stiu ce sa mai fac.
oare din cauza prietenei sale nu-mi arata ca ma place? ce sa fac in situatia astathinking si ea cred ca ma place, dar nu prea avem unde sa fim doar noi si cred ca tine muuul la prietena sa, e cea mai buna prietena a ei sad

4 răspunsuri:
| loveyouidiot a răspuns:

O fata nu va renunta niciodata la cea mai buna prietena a ei pentru un baiat. Asa ca eu cred ca e foarte putin posibil sa-ti arate ce simte, daca asta inseamna sa-si tradeze cea mai buna prietena. Eu zic sa mai incerci sa vorbesti cu ea, dar sa nu fii prea insistent(poate deveni enervant la un moment dat)

| Foreveraloone a răspuns:

Tare...Exact asa am facut si eu.Eram prieteni foarte buni si i-am spus ca o plac si dupa am regretat ca am facut asta.Si exact ca prietena ta si in cazul meu vorbeste cu mine, dar doar daca pornesc eu dicutia.Sa iti spun ce voi face eu.Am sa continui sa o invit in oras ca sa vorbim chiar daca ma va refuza la un moment dat se va simti prost si va vrea sa vorbim si sa lamurim unele lucuri(totusi am fost prieteni atata timp nu se poate termina totul brusc doar ca eu o plac ca pe o prietena, e doar o atractie de moment imi va trece la un moment dat). Totusi asta cred ca ar trebui sa faci si tu...In cazul meu nu cred ca vom putea avea o relatie foarte devreme, dar asta nu inseamna ca nu putem vorbi in continuare.Continua sa te comporti frumos cu ea, dar nu fi foarte insistent:salut-o, zambeste-i si ignora faptul ca i-ai spus ca o placi. Explica-i ca daca tu vei avea o relatie cu ea asta nu inseamna ca-si va trada prietena. Daca intr-adevar prietena ei ii vrea binele se va bucura ca ea este fericitawinking

| XEuXSimoX a răspuns:

Poate sa aiba cea mai buna prietena, dar poate avea si alte prietene! Incearca sa te imprietenesti mai mult cu ea..sa vb cu ea..sa incerci sa vezi daca aveti acceleasi gusturi sau macar la muzica..sau cu totul altceva..eu in cerc sa te ajut! Acestea fiind spuse...Mult noroc de acum inainte! :*

| dyanaalways a răspuns:

Pai propune-i sa vorbiti o data doar voi doi singuri si sa iti spuna tot. daca nu poti lua legatura cu ea incearca sa rogi pe vreun apropiat de al ei sa ii transmita mesajul tau. daca nici asa nu merge lasa-i un mesaj pe mess.ea poate oricand sa stea pe invizibil dar fa-ti un id nou si gata. funda?