| mircea15 a întrebat:

Cum sa aflu daca ma place o fata? deci fata de care imi place a fost colega de clasa cu mine pentru ca acum am intrat la liceu.mai de mult i-am spus unei prietene de a ei ca imi place de ea si nu stiu cum sa ma "bag" cu ea. am incercat sa stau mai mult de vorba cu ea, sa fac o conversaatie. la inceput doar o bagam in seama si nu imi raspundea sau raspundea la ce o intreb(pe mess) adica nu deschidea un subiect de discutie. dupa 1 saptamana i-am zis ca nu stiu cum sa ma apropii de ea mai mult si ea a zis ca nici nu trebuie. dupa aia 1 luna asa ne-am certat serios ...se terminase si scoala trecusera 2-3 luni de cand nu o mai bagasem in seama apoi ma trezesc cu ea "ce faci colegutsule" si o tratam cum ma trata si ea pe mine. am vazut ca ma tot baga in seama pe fiecare zi in incearca sa deschida subiecte de discutie.acum vorbim pe fiecare zi... dar nu cred ca ii place de mine si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac ca sa fiu sigur.multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

De-as fi in locul tau.as mai tine tipa un pic pe jarhee heesa zic asa.iesiti cu prietenii impreuna. daca o prinzi ca mai trage cu ochiul la tine sau sau iti zambeste si chestii de genu.treci la prima parte si faci conversatiewinkingsper ca te ajuta sa iei o deciziehappy

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate atunci nu era pregatita pentru un pr si acum ehappy mai incearca cum ai incercat si atunci

| blackwidow a răspuns:

Sa-i spui ce simti pentru ea si sa o intrebi daca sentimentele sunt reciproce. Foarte simplu, foarte direct, cu raspuns rapid. Numai bine

| dya_4462 a răspuns:

Eu sunt de parere ca cel mai bine e sa vorbiti fata in fata si sa-i spui ce simti pentru ea! iti urez mult noroc!